Vaid 5 aastat võib muuta teie elu – dollarite ja andmete põhjal

3
Vaid 5 aastat võib muuta teie elu – dollarite ja andmete põhjal

Nad ütlevad, et üleöö õnnestumiseks kulub 10 aastat. Kuid te saate oma elu täielikult muuta vaid viiega. Ma tean. Ma olen seal olnud.

Pool kümnendit tagasi olin ma eksinud. Mul oli hea töö ja korralikud oskused, aga ma polnud veel oma “asja” leidnud. Ja enamasti avastasin end küsimas: “Mida ma oma eluga peale hakkan?”

Küsimus tundub piisavalt lihtne, kuid see on üks, mida enamik inimesi läbi ajaloo ei pidanud kunagi endalt küsima. Lõppude lõpuks, miks nad seda teeksid? Kuni viimase paari sajandini oli ühiskond enamiku inimeste elu nende eest juba määranud. Kui olite naine, siis hoolitsesite kodu/laste eest ja kui olite mees, siis töötasite või pidasite talu. See oli kõik.

Kuid see pole tänapäeval tõsi. Täna on meil vabadus olla see, mida tahame. Kuid sama vabadusega kaasneb ka eksistentsiaalne hirm. Lõppude lõpuks on see sisse lülitatud sina et aru saada, mida sa elult tahad. Ja kui sina ära mõtle välja, see pole keegi süüdi, aga sinu oma.

Võib-olla olete seda survet varem tundnud, kuid viis aastat tagasi oli see kõik, millele suutsin mõelda. See neelas enamuse mu ärkveloleku mõtetest. Seega otsustasin midagi proovida. Võtsin uusaastalubaduse kirjutada kord nädalas enda valitud teemal majanduse või rahanduse vallas. Ma kavatsesin hakata blogi pidama.

Mis ma sellele nimetaksin? Ma ei teadnud veel. Algselt kavatsesin ma seda andmekaeve mänguna nimetada “MoneyMining” või “MiningMoney”, kuid need nimed ei kõlanud õigesti. Ma jätkasin tundide kaupa vaeva selle nimega, kuid miski ei klõpsanud. Kas mu uus projekt oli algusest peale hukule määratud?

Peaaegu lüüa saanud, vaatasin üle ja nägin Hiirtest ja meestest John Steinbeck, kes istub minu raamaturiiulil. Rahast ja kaevandamisest? Ei, loll. Siis tabas see mind. Dollaridest ja andmetest. Jah. Jah. See oli kõik. Kuid nime valimine oli alles minu probleemide algus. Nüüd pidin selle kuradi asja kirjutama. Ja nagu ma kiiresti teada sain, oli seda lihtsam öelda kui teha.

Järgmised 11 kuud olid kogu mu elu raskeim aeg. Iga nädal tundsin, et kirjutan tühjusesse. Kujutage ette, et kulutate 10 tundi, et midagi kirjutada, see avaldada ja seejärel reageerida vähe või üldse mitte. See oli minu reaalsus.

Kuid see uus reaalsus õpetas mulle midagi – kui teie töö inimestele ei meeldi, ei anna nad negatiivseid kommentaare. Ei, kui teie töö inimestele ei meeldi, ei ütle nad üldse midagi. Blogija jaoks ei ole tagasilükkamine vihkamine, see on vaikus.

Nii sai minust tagasilükkamise tundja, vaikimise meister. Vaikus, mida murdsid vaid lühikesed eufooriahetked, kui ühel mu postitustel läks hästi. Just need aeg-ajalt meeldimised või retweetid hoidsid mind edasi. Kuid vaikus sai lõpuks otsa.

See juhtus pärast seda, kui osalesin 2017. aasta lõpus NYC-s EBI (Evidence-Based Investing) konverentsil. Konverentsil kohtusin mõne oma lemmikfinantsblogijaga ja mõistsin, et saan hakkama. Kahtlused, mis mul olid esimesed 11 kuud, kadusid.

Varsti pärast seda võtsin vastu töökoha RWM andmeteadlasena ja kolis NYC-sse. Jätkasin blogi pidamist, parandasin oma kirjutamist ja hakkasin finantssektori kohta rohkem õppima. Kogu selle aja mu publik kasvas aeglaselt. Lõpuks edutati mind RWM-i COO-ks ja kirjutas raamatu isikliku rahanduse ja investeerimise kohta, mis avaldatakse järgmise aasta aprillis.

Selle kõige algusest on möödunud viis aastat ja ma ausalt öeldes ei suuda uskuda, kui hästi asjad on läinud. Mul on vedanud, et teenin rohkem raha, tunnen rohkem inimesi ja armastan seda, mida teen, palju rohkem kui pool kümnendit tagasi. Kuid nagu ma eespool mainisin, ei olnud see alati sujuv.

Lisaks ajaveebi loomisega seotud raskustele pidin tööstusharude vahetamiseks oluliselt palka kärpima ja ma ei teeninud oma kirjutamisest esimese kolme aasta jooksul praktiliselt mingit raha. See on üle 1500 töötunni, kus minu tunnitasu oli 0 dollarit. Kuid täna tasub see end hästi ära. Seetõttu on mul hea meel teatada, et Of Dollars And Data on nüüd täisväärtuslik äri (peamiselt reklaamidest ja partnerlustest).

Ja siin on parim osa – kõik see juhtus hoolimata sellest, et tegin nii palju asju valesti. Olen teinud peaaegu kõik vead, mida blogijana teha saad. Näiteks meililist ei olnud mul enne 18 kuud pärast Alustasin ajaveebi pidamist, ma ei reklaaminud oma tööd väljaspool Twitterit (kuni viimase ajani) ja ei teinud esimese kolme aasta jooksul SEO-d.

Ma räägin teile kõik need üksikasjad, sest te teete oma elu muutmise protsessis vigu. Teel kogete konarusi. Te hakkate endas kahtlema. Te kogete valu. See valu võib olla teie teekonna alguses (nagu ma kogesin) või lõpu lähedal. ma ei tea.

Kuid ma tean, et kui soovite oma elu muuta, võtab see aega ja distsipliini. See seletab, miks tüüpiline isehakanud miljonär nende rikkuse loomiseks kulub üle 30 aasta. Tulemuste nägemiseks pidid nad aastakümneid töötama, säästma ja investeerima. Nad tegid seda läbi pulliturgude ja karuturgude, läbi ootamatuste ja tragöödiate.

Samuti peate tegema sama asja. Peate jätkama isegi siis, kui te seda ei soovi, isegi kui asjad tunduvad lootusetud. Miks? Sest isegi neil pimedatel hetkedel sa teed ikka edusamme.

See tuletab mulle meelde the Stoneraiduri kreedo autor Jacob Riis:

Kui tundub, et miski ei aita, lähen ja vaatan kiviraidurit, kes vasardab oma kivi võib-olla sada korda, ilma et sellest oleks näha mõra. Kuid saja esimese löögi korral jaguneb see kaheks ja ma tean, et seda ei teinud see löök, vaid kõik see, mis oli varem.

Kui soovite tõesti oma elu muuta, on see teie äratuskõne. Viis aastat tagasi oli mul enda oma. Mida sa omadega peale hakkad?

Head uut aastat, head investeerimist ja tänan, et lugesite!

Kui teile see postitus meeldis, kaaluge minu uudiskirjaga liitumist.

See on postitus 274. Kõik koodid, mis mul selle postitusega seotud on, leiate siit sama numeratsiooniga: https://github.com/nmaggiulli/of-dollars-and-data


Kuhu praegu investeerida 10 000 dollarit

Investorid seisavad silmitsi dilemmaga. Ülemaailmne pandeemia on turud täielikult häirinud. ja paljutõotavate investeeringute leidmine on raskem kui kunagi varem. Bloomberg küsis ekspertidelt, kuhu nad praegu investeeriksid, ja nad soovitasid valdavalt alternatiive, nagu kunst.

Ülirikkad on ju sajandeid panustanud kunstile. Rockefelleritest Bezose ja Gatesini – kõik koguvad aktiivselt kunsti.

Siin on mõned peamised põhjused, miks 1.) Kaasaegse kunsti hinnad on tõusnud keskmiselt 14% aastas (1995-2020) 2.) Kunsti kogurikkus kasvab prognooside kohaselt 2026. aastaks veel 51%. 3.) See on madalaim korrelatsioon mis tahes suurema varaklassi avalike aktsiatega, väidab Citi.

Tänu Meistritööd saate investeerida kunsti (Banksy, Monet, Basquiat) ilma miljoneid vajamata. Olen isiklikult investeerinud Masterworksi viide erinevasse tükki ja kavatsen eraldada rohkem. Dollaridest ja andmelugejatest jätke nende ootenimekiri vahele et saaksite alustada kunsti investeerimisega juba täna.*

*Vaata lahtiütlus

(Selliste reklaamide kaasamine ei tähenda ega tähenda, et sisulooja või Ritholtz Wealth Management või mõni tema töötaja toetab, sponsoreerib või soovitab neid või mis tahes seotust nendega. Täiendavate reklaamide lahtiütlused kliki siia.)

sarnased postitused

Leave a Reply