Tasuta rahvuspargipäevad USA-s 2022. aastal

0
Tasuta rahvuspargipäevad USA-s 2022. aastal

2022. aasta tasuta rahvuspargipäevad Ameerika Ühendriikides

Olen USA rahvusparkide suur fänn – need on tõesti eelmiste põlvkondade kingitus ja meie suurim rahvuslik aare. Soovitan tungivalt minna välja ja külastada nii palju kui võimalik oma elu jooksul.

Õnneks on meie seas eelarveteadlikud inimesed USA rahvuspargi teenistus (NPS) pakub taas tasuta rahvuspargipäevad aasta läbi.

Tänavused tasuta rahvuspargipäevad on:

 • 17. jaanuar 2022: Martin Luther King Jr. päev
 • 16. aprill 2022: rahvusparkide nädala esimene päev
 • 4. august 2022: Great American Outdoors Acti aastapäev
 • 24. september 2022: riiklik avalike maade päev
 • 11. november 2022: veteranide päev

Hetkel veel tasuta sissepääs kogu “Rahvuspargi nädal” nagu see oli olnud paar aastat tagasi.

Millised pargid osalevad tasuta rahvuspargipäevadel?

NPS teostab järelevalvet 423 rahvusparki. Enamik neist ei võta sissepääsu-, sissepääsu-, kommertsreisi- ega transporditasusid. Neist 126 – sageli kõige suurema liiklusega pargid – seda teevad. Siin on nimekiri 123 pargist mis nõuavad tavaliselt sissepääsutasusid, mida tasuta päevadel ei maksta.

Ekskursioonid, telkimine, kontsessioonid või kolmandate isikute tasud ei ole kaetud, välja arvatud juhul, kui konkreetses pargis on sätestatud teisiti. Mõne rahvuspargi puhul võib nendel päevadel telkimislubade saamine olla väga raske, kui te just ette ei plaani ja broneerite kohe. COVID on muutnud reisimise meie rahvusparkidesse tavapärasest veelgi populaarsemaks, kuna puuduvad reisipiirangud (võrreldes rahvusvahelise reisimisega).

See sisaldab 10 enimkülastatud rahvusparki, kuhu muidu peaksite sissepääsu eest maksma:

 1. Suured suitsumäed (Tennessee)
 2. Yellowstone’i rahvuspark (Wyoming)
 3. Zioni rahvuspark (Utah)
 4. Rocky Mountaini rahvuspark (Colorado)
 5. Grand Tetoni rahvuspark (Wyoming)
 6. Grand Canyoni rahvuspark (Arizona)
 7. Cuyahoga Valley rahvuspark (Ohio)
 8. Acadia rahvuspark (Maine)
 9. Olümpia rahvuspark (Washington)
 10. Joshua Tree rahvuspark (California)

Kui otsite teisi parke, näete a täielik rahvuspargi kaart siin.

Ärge unustage olla ettevaatlik parkidega, mis asuvad suurel kõrgusel, kannatavad kevadiste äkiliste üleujutuste käes või asuvad kevadel ja talvel põhjapoolsetes kohtades. Lõppude lõpuks on see taltsutamatu maa. Küsige pargist, mida soovite külastada, et teha kindlaks, millised teed ja kämpingud võivad veel suletud olla.

Kui kavatsete sel aastal elada vaba elu, on NPS-i aastane 80 dollarit Ameerika kaunite rahvusparkide ja föderaalsete puhkemaade pass võimaldab piiramatut sissepääsu enam kui 2000 föderaalsesse puhkealasse, sealhulgas kõikidesse rahvusparkidesse. Ostsin ühe neist Yosemite’i ja Grand Tetoni reisi ajal ning me teenisime ainuüksi sellel reisil raha tagasi (võrreldes päevapiletitega). Pääse kehtib 12 täiskuud pärast selle ostmist.

Kuldtähe perekondadel ja USA sõjaväeveteranidel on määramata ajaks tasuta juurdepääs rahvusparkidele

Alates 2020. aasta veteranipäevast on Gold Stari peredel ja USA relvajõudude veteranidel (sealhulgas rahvuskaart ja reserv) tähtajatult tasuta juurdepääs (sissepääs ja standardsed mugavustasud) rahvusparkidesse, metsloomade varjupaikadesse ja muudesse ministeeriumi hallatavatesse kohtadesse. Interjöör, USA metsateenistus, USA kala- ja metsloomad ning Army Corps of Engineers. See oli suurepärane idee, mida ma imestan, et seda varem ei rakendatud.

Vajalik on identifitseerimine ja lisateavet leiate siin.

Tasuta sissepääs rahvusparkidesse teie raamatukogust

Rahvuspargi pääsmed on sageli raamatukogude pakutavate tasuta hüvede hulgas. Kontrollige oma kohalikust raamatukogust, kas neil on pääse, ja piiranguid selle kohta, kui kauaks saate pileti reserveerida. Hoiatus: võib-olla peate selle palju varem broneerima.

Rahvusparkide arutelu:

 • Mis on teie lemmik rahvuspark ja miks?

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply