SEP IRA füüsilisest isikust ettevõtja sissetulekute kohta (2021. ja 2022. aastaks)

0
SEP IRA füüsilisest isikust ettevõtja sissetulekute kohta (2021. ja 2022. aastaks)

Olles viimastel aastatel täielikult füüsilisest isikust ettevõtjaks saanud, arvasin, et oleks õige aeg uuesti üle vaadata ja ajakohastada oma uuringud esmaste pensionikontode kohta, mida saavad kasutada füüsilisest isikust ettevõtjad ja 1099 sissetulekuga inimesed: SEP IRA-d, SIMPLE IRA-d ja Üksik 401Ks. Kui teil on füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek (või plaanite/loodate seda mingil hetkel) või kõrvalprojekti või kõrvaltegevusega seotud sissetulekuid, peaks see huvi pakkuma. Olen varem avanud ja panustanud nii SEP IRA kui ka Solo 401K, seega on mul mõlemaga isiklik kogemus. See artikkel, SEP IRA põhitõdede ülevaade, on mitmeosalise seeria 1. osa. Lõpetuseks võrdlen füüsilisest isikust ettevõtja sissetulekute pensionikavasid.

Mis on SEP IRA?

SEP ei tähenda “füüsilisest isikust ettevõtja plaani” või “füüsilisest isikust ettevõtja plaani”, nagu võiks eeldada. Tegelikult tähendab see “lihtsustatud töötaja pensioni”. Lahedad lapsed (kas finantsspetsialistid on “lahedad”?) hääldavad seda ühe sõnana – muide, “september” versus “SEP”.

Kui otsite SEP IRA-t, et suunata füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek pensionikogumistesse – ärge laske “töötajal” end heidutada. Ettevõtete omanikud saavad luua töötajatele SEP IRA pakkumise (ma ei käsitle selles postituses üksikasju, nii et soovite tutvuda muude ressurssidega), kuid saate luua ka enda jaoks SEP IRA.

Oma tuumaks on SEP IRA-d väga sarnane traditsioonilistele IRA-dele. Mõlemad on maksueelsed investeerimisvahendid, mis võimaldavad teil oma maksustatavast tulust maha arvata sissemaksed, et koguda pensioni. Peamine erinevus nende kahe vahel on see, kes saab panustada ja kui palju saate panustada.

Millised on kvalifikatsioonid SEP IRA loomiseks ja sellesse panustamiseks?

Kui teil on füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek (sissetulek, mis on esitatud vormil 1099 või sarnastel allikatel), saate mõne kvalifikatsiooniga asutada SEP IRA ja sellesse panustada:

 • Peate olema 21-aastane või vanem

 • Peate olema töötanud tööandja juures (nt ise) vähemalt 3 aastat viimasest 5 aastast (vt märkust allpool)

 • Peate olema saanud tööandjalt hüvitist vähemalt 650 $ (2021 ja 2022) (füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek)

Füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek tähendab selle mahaarvamise tähenduses puhaskasumit loendist C või loendist F, füüsilisest isikust ettevõtja tulu seltsingust või töötasu S-korporatsiooni aktsionäri-töötajana. SEP-i saamiseks ei pea teil olema registreeritud LLC-d ega muud registreeritud staatust.

Märkus 3-5-aastase reegli kohta: see on kõige piiravam lubatud sobivusnõue. Saate oma plaanis kasutada vähem piiravaid osalemisreegleid, näiteks lubada töötajatel osaleda kohe pärast tööle asumist või lühema tööperioodi järel (näiteks pärast vaid 1-aastast töötamist). Füüsilisest isikust ettevõtjana saate selle piirangu oma plaanist põhimõtteliselt kaotada.

Kas saate panustada nii 401K kui ka SEP IRA-sse?

Jah, kui teil on tööandja rahastatud pensioniplaan, saate samaaegselt panustada nii oma tööandja 401K (või 403B, 457B või valitsuse TSP-sse) kui ka oma SEP IRA-sse (tööandjana). Päris magus.

Kas SEP IRA-d võivad olla Rothi SEP IRA-d?

Ei. Praegu on SEP IRA-d ainult maksueelsed ja „Rothi SEP IRA-sid” ei eksisteeri. Arvestades Rothsi hiljutist populaarsust ning Roth IRA ja Roth 401K kontode lisamist investeerimisvahenditena viimastel aastatel, arvan, et see võib muutuda. Kuid praegu on SEP IRA-d ainult maksueelsed.

Kas saate SEP IRA-d Roth IRA-ks muuta?

Jah, kui soovite, saate SEP IRA-st Roth IRA-ks muuta. Pidage meeles, nagu ka kõigi Traditional-to-Rothi ümberpaigutuste puhul, et mis tahes summat, mille te üle teete, käsitletakse selle aasta maksustatava tuluna.

SEP IRA kaastööde tähtajad

SEP IRA-del on sama standardne IRA sissemakse tähtaeg kui traditsioonilisel ja Roth IRA-l: selle kalendriaasta maksutähtaeg (tavaliselt 15. aprill). SEP IRAde jaoks on võimalik laiendusi.

Nagu tavaliste IRA-de puhul, kui sissemakse laekub 1. jaanuari ja maksutähtaja vahel, saate seda iseloomustada eelmise või käesoleva kalendriaasta kohta. See võimaldab (väga mugavalt) vähendada oma maksukohustust eelmisel kalendriaastal ajal, mil te tegelikult makse maksate, kui teate, millist mõju see võib avaldada. Pange tähele, et kalendriaasta sissemaksed tuleb teha enne selle aasta maksude esitamist või peate esitama muudetud maksudeklaratsiooni.

SEP IRA osamaksete limiidid (aastateks 2021 ja 2022)

Kokkuvõtteks IRA maksimaalsed sissemaksed Traditsiooniliste ja Rothi IRAde jaoks on 2021. ja 2022. aastal ülempiiriks 6000 dollarit (kui olete 50-aastane ja vanem, lisatoetus on 1000 dollarit). Igaühe jaoks kehtivad ka sissetulekute järkjärgulise kaotamise piirangud, misjärel väheneb teie panuse (või sissemakse mahaarvamise) võimalus 0 dollarile.

See on koht, kus SEP IRA-d erinevad oluliselt traditsioonilistest ja Rothi IRA-dest ning võivad olla oluliselt paremad, kui teil on füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek.

The maksimaalne SEP IRA panus Iga töötaja “tööandjana” võib olla kuni väiksem järgmistest:

 1. 25% hüvitisest või
 2. 2021. aastal 58 000 dollarit, 2022. aastal 61 000 dollarit

Järelejõudmise sissemaksed 50-aastastele ja vanematele ei ole SEP-plaanides lubatud. Samuti pole valikpalga edasilükkamine.

Füüsilisest isikust ettevõtjatele kehtivad aga erieeskirjad, mis piiravad maksimaalset mahaarvatavat sissemakset, mida nad saavad teha.

Kas peaksite SEP IRA-sse panustama tööandja või üksikisikuna?

Kui teete SEP IRA sissemakse, võib teil olla võimalus teha SEP IRA sissemakseid tööandja või üksikisikuna. Kui teil on füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek, saate eelmises jaotises esile tõstetud piirides panustada iseenda “tööandjana” ja seda tuleks teha kõigepealt. Saate panustada ka üksikisikuna kuni standardse maksimaalse IRA sissemakse tasemeni (praegu 6000 dollarit aastas), kuid traditsioonilised IRA sissetulekupiirangud kehtivad selleks, et sissemaksed oleksid maksust mahaarvatavad (mis on kogu mõte). IRA maksimumsumma 6000 dollarit kehtib kõigi IRA tüüpide sissemaksete kohta.

Füüsilisest isikust ettevõtja maksimaalse mahaarvatava SEP IRA sissemakse arvutamine:

Arvutamine selle kohta, kui palju saate oma SEP IRA-sse “tööandjana” panustada, ei ole nii lihtne kui võtta protsendimäär (kuni 25%) ja korrutada oma netosissetulekuga. Miks? Sest teie SEP sissemakse tuleb kõigepealt teie netotöötasust maha arvata.

Maksimaalse mahaarvamise (maksimaalne summa, mida soovite panustada) arvutamiseks:

 1. Alustage oma puhaskasumist (sissetulek miinus kulud)
 2. Lahutage pool oma füüsilisest isikust ettevõtja maksust (mis on mahaarvamine)
 3. Lahutage oma SEP sissemakse (ka mahaarvamine)

Oot, kuidas arvutada SEP osamakset, kui sa veel ei tea, kui suur on protsent, mida saad panustada?

See on koht, kus IRS SEP määratabel füüsilisest isikust ettevõtjate sissemaksete kohta saab aidata. Intressimäära ise arvutamiseks on siin näide, eeldades, et plaani sissemakse määr on 25%.

 1. Määrake oma plaani sissemakse määr (komakohana): 0,25
 2. Lisage 1: 1 + plaani sissemakse määr (selles näites 0,25) = 1,25
 3. Võtke number 1 ja jagage numbriga 2: (0,25/1,25) = 0,2

Maksimaalse omaosaluse saamiseks korrutage 3. etapi tulemus (sama, mis protsendimäärade tabelis) oma füüsilisest isikust ettevõtja netosissetulekuga enne septembri mahaarvamist.

Näiteks 100 000 dollari maksimaalne mahaarvatav sissemakse võrdub 100 000 dollariga x 0,2 = 20 000 dollariga. See võrdub 25% 80 000 dollari suurusest mahaarvamisjärgsest tulust.

Kui soovite, lugege seda paar korda uuesti. 😉

SEP IRA osamaksu kalkulaatorid

Kui soovite oma matemaatikat veel kord kontrollida, on siin mõned SEP IRA sissemaksete kalkulaatorid, mis võivad abiks olla:

Kus saate SEP IRA avada?

SEP IRA-d on üsna populaarsed ja kõigil minu artiklis “Kuidas veebimaakleri kontot alustada” esile tõstetud allahindlusmaakleritel on SEP IRA valik, sealhulgas Eesrind, Schwab, ja Truudus. Enne konto loomist uurige kindlasti minimaalseid saldonõudeid ja nendega seotud tasusid, sealhulgas konto hooldus- või passiivsustasusid.

SEP-plaane on uskumatult lihtne seadistada ja need ei nõua rohkem paberitööd ega esitamise nõudeid kui teised IRA-d.

SEP IRA ressursid:

Küsimuste korral konsulteeri kindlasti maksuspetsialisti ja/või maaklerfirmaga.

Lisaks varem esile tõstetud SEP IRA ressurssidele peaksite lugema ka järgmisi IRS-i artikleid sellel teemal:

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply