Mis on keskmine pensioniiga?

6
Mis on keskmine pensioniiga?

Gallupi uuringute kohaselt on 62 ameeriklaste keskmine pensioniiga; ühest õiget pensioniiga aga pole. Teie ideaalne vanus sõltub paljudest teguritest, alates teie isiklikest eelistustest kuni elustiili ja töö laadini. Näiteks kui teie töö on füüsiliselt raske, võib ennetähtaegne pensionile jäämine olla loogiline.

Olenemata sellest, millal loodate pensionile jääda, peate veenduma, et teil on piisavalt vahendeid enda ülalpidamiseks, kui aeg käes. Pensioni planeerimine võimaldab teil tagada, et olete rahaliselt stabiilne isegi siis, kui teile ei laeku iga kuu püsivat palka. Kui palju on teil vaja turvaliselt pensionile jääda ja millal peaksite säästma hakkama?

Isikliku pensioniplaani koostamiseks ei ole teil vaja kallist finantsnõustajat. See artikkel aitab teil alustada, hõlmates kõike alates vajaminevast sularahast kuni ettevalmistamiseks kasutatavate tööriistadeni.

Millal peaks pensionile jäämist planeerima hakkama?

Kunagi pole liiga vara hakata koguma pensioniks. Nagu öeldud, pole ka kunagi liiga hilja! Kui te ei alustanud 20ndates eluaastates, ärge laske sellel heidutada teid hilisemas elus alustamast. Alusta säästmist niipea kui võimalik. Miks? Arukas pensioniplaneerimine annab teie rahale aega kasvamiseks tänu liitmisele – mis sisuliselt mitmekordistab teie raha. Mida varem säästate, seda rohkem raha saate liita.

Siin on näide selle toimimisest: Oletame, et hakkate säästma 35-aastaselt, pannes igal aastal kõrvale 3000 dollarit 401(k) või sarnasele maksudega edasilükatud pensionikontole. Selleks ajaks, kui jääte pensionile 65-aastaselt, olete oma raha sisse pannud 90 000 dollarit. Tänu lisanduvale intressile on teil aga palju rohkem. Eeldades 7% investeeringutasuvust, on see 90 000 dollarit muutunud veidi üle 300 000 dollariks.

Kuidas 401(k)s töötavad

401(k) on maksudega edasilükatud pensionikonto, mis võimaldab teil säästa pensioniks, nautides samal ajal maksusoodustusi. Raha, mis läheb 401(k) alla, on maksueelne. Võrdluseks, kui paned raha tavalisele investeerimiskontole, läheb osa sellest tulumaksuks. Põhimõtteliselt saate 401(k) abil rohkem säästa. See tähendab ka seda, et teil on rohkem raha, mis tähendab pikemas perspektiivis rohkem raha.

Kui aga proovite 401(k)-st loobuda enne, kui jõuate täispensioniikka 59 ja pool (2021. aasta seisuga), ähvardab teid taganemistrahv. Aga kui jätate selle sinna ja ei puuduta seda enne, kui olete läbinud 59 ja poole kõlblikkusmärgi, siis neid karistusi ei ähvardata. Teil on lihtsalt tavaline tulumaks, mis tuleb rahalt tasuda, kui selle välja võtate

Teine oluline 401(k) eelis on see, et paljud tööandjad vastavad teatud protsendile teie sellesse panustavast summast kuni teatud aastapiiranguni. Näiteks kui teenite aastas 80 000 dollarit ja panustate 5% oma palgast (4000 dollarit) 401 (k) alla, investeerib 1:1 vastet pakkuv ettevõte samuti 4000 dollarit, kahekordistades teie investeeringut. Saate kaastööd isegi automatiseerida, et te ei peaks protsessi pärast stressi tundma.

Kui palju on vaja pensionile jääda?

Keskmise ameeriklase jaoks peaks pensioniks piisama umbes 1,4 miljonist dollarist. See tähendab, et igaühe vajadused on ainulaadsed. 4% reegel aitab teil välja selgitada oma pensionisäästunõuded. See sätestab, et teil peaks olema võimalik igal aastal välja võtta 4% oma säästudest, ilma et peaksite kunagi puudutama põhisummat (sissepanetavat sularaha, mis erineb liittasust).

Et teha kindlaks, milline teie 4% välja näeb, peate looma isikliku finantseelarve. Arvestage kõik oma kulud, sealhulgas üür, toit, gaas, tervishoid ja kommunaalkulud. See paljastab teie iga-aastased kulud. Seejärel korrutage see summa sellega, mitu aastat kavatsete pensionil olla. Kui teil on 30 000 dollarit aastased kulud ja plaanite näiteks 25 aastat pensionile jääda, peate säästma 750 000 dollarit. See on miinimum, mille poole püüelda.

Kuigi sellele võivad lisanduda muud fondid (nt sotsiaalkindlustushüvitised), võib see pesamuna tuua meelerahu. Lisaks ei taha te loota ainult pensionihüvitistele. Sotsiaalkindlustusameti (SSA) igakuine hüvitis ei vii teid kaugele ja pensioni sissetulekute mitmekesistamine on hädavajalik. Selles artiklis selgitatakse teie võimalusi, sealhulgas Roth IRA-d ja 401(k), samuti seda, kuidas pensionile jäämiseks rohkem raha teenida.

Aga ennetähtaegselt pensionile jäämine?

Keskmine pensioniiga on 62. Aga kuidas on lood ennetähtaegselt pensionile jäämisega? Üha enam inimesi püüdleb TULE (Financial Independence, Retiring Early) poole. Kuigi beebibuumi põlvkond võis seada võrdlusaluseks 62, millenniaalid ja Gen Zers plaanivad tööturult lahkuda varem kui vanemad töötajad. Kavala finantsplaneerimisega on see verstapost võimalik. See nõuab lihtsalt uurimistööd ja pühendumist.

4% reegel võib aidata teil planeerida ka TULEKAHJU, mida saate kasutada oma rahalise sõltumatuse eesmärgi seadmiseks. See artikkel räägib rohkem sellest, kuidas seda eesmärki saavutada, sealhulgas rohkem raha teenida (näiteks osalise tööajaga kõrvalt), investeerida maksusoodustusega kontodele ja mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Nutikad finantstööriistad, nagu Rothi konversiooniredel, võivad samuti aidata teil varakult pensionile jääda.

Inimesed, kes soovivad ennetähtaegselt pensionile jääda, võivad samuti kaaluda kulude kärpimist. Pidage meeles, et sellised tegurid nagu asukoht võivad mõjutada elukallidust. Sularaha, mis näib olevat piisav Utahi või Vermonti väikelinnas, ei pruugi teid nii kaugele viia linnakeskuses nagu Washington, DC A. kasvav ameeriklaste arv kolivad isegi välismaale pensionile jääma, otsides madalama elukallidusega riike, nagu Mehhiko.

Teie teekond jõukale pensionile algab täna

Isegi kui sa armastad oma tööd, ei taha sa tõenäoliselt igavesti töötada. Enamik inimesi kavatseb teatud vanuseks pensionile jääda, andes neile võimaluse nautida hilisemaid eluaastaid ja vabastada oma aega muudeks tegevusteks, näiteks reisimiseks. Ükskõik, millised on teie pensionile jäämise eesmärgid, on oluline hakata neid planeerima. Varajane pensioni planeerimise alustamine suurendab tõenäosust, et saate varem rahalise vabaduse.

Pensioni planeerimise lihtsustamiseks lisage see teadlikku kulutamiskavasse. See võimaldab teil hallata oma raha viisil, mis hõlmab süütundevaba kulutamist, andes teile vabaduse juhtida soovitud elustiili, kontrollides samal ajal oma rahaasju. Lisateavet selle kohta, kuidas oma raha hallata, elades samal ajal rikast elu, leiate raamatust „Ma võin sind õpetada rikkaks olema”. Hakka oma finantsplaneerijaks juba täna.

100% privaatsus. Pole mänge, pole BS-i ega rämpsposti. Kui registreerute, hoiame teid kursis

sarnased postitused

Leave a Reply