Miks peaksite ignoreerima metagaame – dollareid ja andmeid

5
Miks peaksite ignoreerima metagaame – dollareid ja andmeid

Igas mängus mängitakse alati kaks mängu. Üks on mäng ise. Teine on mäng umbes mäng. Seda nimetatakse metamänguks.

Metamängu võib pidada optimaalseks strateegiaks mängu võitmiseks a konkreetne ajahetk. Kui tingimused mängus muutuvad ja mängijate reaktsioonid nendele tingimustele muutuvad, muutub ka metamäng.

Lihtne näide metamängu evolutsioonist on NBA-s sooritatud kolmepunktiviskekatsete arvu suurenemine. Nagu allolev diagramm illustreerib, on 3-punktivisekatsete arv mängu kohta aeglaselt kasvanud pärast seda, kui NBA hooajal 1979–1980 võeti kasutusele kolmepunktivise:

Kuigi peaaegu kõik korvpallireeglid on tänapäeval samad, mis 1979. aastal, on nende reeglite strateegiad muutunud. See on aja jooksul arenev metamäng. Kasutusele võetakse uus reegel, mida lõpuks kasutatakse ära.

Igal mängul on aluseks metamäng. Aga välja arvatud juhul, kui olete valmis saama kinnisideeks selle metamänguga soovitan sul seda üldse ignoreerida. Teisisõnu, minge välja või ärge raisake oma aega. Need on teie kaks võimalust. Las ma seletan.

Mida teevad alguses targad, seda teevad lõpuks lollid

Kui rääkida metamängust, jäävad ellu vaid kõige pühendunumad. Seega, kui te ei pinguta metamängu arengu reaalajas jälgimiseks ja mõistmiseks, jääte alla.

Mõelge sellele, et keegi üritab luua Twitteris populaarse konto. Kui olete tähelepanelikult jälginud, mõistate, et Twitteri metamäng koosneb:

  • Populaarsete kontode pihta löömine, millega te nõus ei ole. (Ma olen selles süüdi)
  • Informatiivsete, meelelahutuslike ja/või emotsionaalsete Twitteri lõimede loomine. (Ma olen ka selles süüdi)

Twitteri metamängu aluspõhimõte on sama, mis kõigil teistel sotsiaalmeediaplatvormidel – hoia inimesi kaasas ja hoia platvormil. Mida rohkem te seda teete, seda rohkem platvorm teile premeerib. Ja mõlemad ülaltoodud põhimõtted (muu hulgas) toetavad seda metamängu.

Minu sõber Beach Bloom näitas seda pärast loomist ja korraldamist suurepäraselt kollektsioon informatiivsetest Twitteri lõimedest, mis kogusid talle vähem kui 18 kuuga üle 400 000 Twitteri jälgija. Tema edu võti oli metamängu äratundmine (st heade Twitteri lõimede kirjutamine) ja seejärel selle järgmisele tasemele viimine (st lõimede korraldamine, et inimesed oleksid kauem kaasas).

Sahil oli siin tipptasemel, kuid pärast seda olen näinud, et teised loojad seda meetodit kopeerivad. Kas teistel loojatel õnnestub seda strateegiat kasutada või mitte, jääb näha. Võib-olla jäävad Twitteri lõimed suurepäraseks kasvuks või võib-olla areneb metamäng. Ma pole kindel.

Mõlemal juhul paljastab see karmi tõe metamängu kohta – varased mängijad saavad tasu, kuid hilisemad mängijad ei pruugi. Või nagu Warren Buffett kunagi ütles: “Mida targad teevad alguses, teevad lollid lõpuks.”

Populaarne krüptomõjutaja Cobie kordas seda tunnet hiljuti kirjutades metamäng krüptokaubanduses:

Halvim, mida teha saate, on joosta pea ees metamängu, mis hakkab jõudma ülekülluseni. Seega, kui olete juba 5 või 6 korda mõelnud tehingu tegemisele, on nädalad/kuud möödunud ja olete lõpuks julguse kokku võtnud: tõenäoliselt olete hiljaks jäänud. See ei tundu enam riskantne, mis tähendab, et see on tõenäoliselt maksimaalselt riskantne.

Sama kehtib Twitteri või mõne muu mängu puhul.

Näiteks kui sa läksid kümme aastat tagasi top 10 ülikooli, oli karjääri metamäng minna juhtimisnõustamisele või investeerimispangandusse. Viimastel aastatel on see metamäng aga muutunud nii, et tippülikoolide lõpetajad liituvad nüüd suurte tehnoloogiaettevõtetega (st FAANG) või idufirmadega. Ja nüüd, kui kõik räägivad web3-st, liituvad tulevased koolilõpetajad traditsiooniliste tsentraliseeritud organisatsioonide asemel DAO-dega. Veel kord, ma pole kindel.

Mõlemal juhul need, kes tunnevad ära metamängu evolutsiooni varem teenivad suuremat tasu kui need, kes tulevad hiljem. Sama juhtub investeerimisega, kui avastatakse turuanomaaliaid ja neid kasutatakse ära seni, kuni need enam alfat ei genereeri. Sel hetkel muutub metamäng ja mängijad liiguvad järgmise kasumliku teguri või anomaalia juurde.

Seetõttu peate metamängust kinnisideeks saama, kui soovite edu saavutada. Kuid seda on lihtsam öelda kui teha, mistõttu soovitan vastupidist lähenemist – metamängu üldse ignoreerida.

Miks teadmatus võidab kinnisidee

Kui soovite metamängus hästi hakkama saada, peate kõvasti tööd tegema ja kõiki oma kaasmängijaid konkureerima. Kuid mõlemad tingimused on ebasoovitavad. Lõppude lõpuks, kes tahab kõvasti tööd teha, mängides kellegi teise mängu? Ja kes tahab seda teha parimate ja säravamate vastu? Mitte mina.

Seetõttu nõustun Peter Thieli väitega, et konkurents on kaotajatele. Konkurents seisavad silmitsi teistega mängus, kus teil ei pruugi olla mingeid erilisi eeliseid. Seetõttu poleks parem, kui jätaksite metamängu üldse tähelepanuta ja ehitaksite isiklik monopol hoopis teie suhteliste tugevuste põhjal? Kas teile ainulaadselt sobiv karjäär (ja elu) ei kõla paremini kui see, mille teised on teie jaoks valinud?

Teisisõnu, kas sa oleksid pigem parim versioon endast või korralik versioon kellestki teisest?

Seetõttu pole mõtet võistelda, kui aega saaks paremini kulutada muudele ettevõtmistele.

Olen kasutanud sama mõtteviisi, kui arutlesin, miks ei peaks valima üksikuid aktsiaid. Aktsiate valimine, nagu iga aktiivne investeerimine, on metamängu järgimine. Ja enamikul inimestel oleks parem, kui nad ei jälgiks metamängu (st läheksid passiivseks) ja teeksid oma ajaga midagi produktiivsemat.

Nii et kui mõtlete, kuidas soovite kasutada sinu aeg aastal 2022 ja pärast seda küsige endalt: kas ma olen nõus panustama rohkem aega ja vaeva kui kõik teised seda mängu mängides? Kas see on mäng, mida ma üldse mängida tahan?

Kui teie vastus ühele neist küsimustest on “Ei”, peaksite leidma uue mängu. Lõppude lõpuks, sa elad ainult üks kord. Nii et ärge kulutage seda mängule, mida te mängida ei taha.

Head investeerimist ja aitäh lugemise eest! Kui soovite metamängu kohta rohkem teada saada, soovitan soojalt see postitus Cedric Chinilt.

Kui teile see postitus meeldis, kaaluge minu uudiskirjaga liitumist.

See on postitus 275. Kõik koodid, mis mul selle postitusega seotud on, leiate siit sama numeratsiooniga: https://github.com/nmaggiulli/of-dollars-and-data

Kuhu praegu investeerida 10 000 dollarit

Investorid seisavad silmitsi dilemmaga. Ülemaailmne pandeemia on turud täielikult häirinud. ja paljutõotavate investeeringute leidmine on raskem kui kunagi varem. Bloomberg küsis ekspertidelt, kuhu nad praegu investeeriksid, ja nad soovitasid valdavalt alternatiive, nagu kunst.

Ülirikkad on ju sajandeid panustanud kunstile. Rockefelleritest Bezose ja Gatesini – kõik koguvad aktiivselt kunsti.

Siin on mõned peamised põhjused, miks 1.) Kaasaegse kunsti hinnad on tõusnud keskmiselt 14% aastas (1995-2020) 2.) Kunsti kogurikkus kasvab prognooside kohaselt 2026. aastaks veel 51%. 3.) See on madalaim korrelatsioon mis tahes suurema varaklassi avalike aktsiatega, väidab Citi.

Tänu Meistritööd saate investeerida kunsti (Banksy, Monet, Basquiat) ilma miljoneid vajamata. Olen isiklikult investeerinud Masterworksi viide erinevasse tükki ja kavatsen eraldada rohkem. Dollaridest ja andmelugejatest jätke nende ootenimekiri vahele et saaksite alustada kunsti investeerimisega juba täna.*

*Vaata lahtiütlus

(Selliste reklaamide kaasamine ei tähenda ega tähenda, et sisulooja või Ritholtz Wealth Management või mõni tema töötaja toetab, sponsoreerib või soovitab neid või mis tahes seotust nendega. Täiendavate reklaamide lahtiütlused kliki siia.)

sarnased postitused

Leave a Reply