LIHTNE IRA põhitõed füüsilisest isikust ettevõtja sissetulekuks (2021 ja 2022)

1
LIHTNE IRA põhitõed füüsilisest isikust ettevõtja sissetulekuks (2021 ja 2022)

Tegemist on füüsilisest isikust ettevõtjate sissetulekute pensionikontode mitmeosalise seeria kolmanda osamaksega. Varem käsitlesime SEP IRA ja Solo 401K põhitõdesid. Selles postituses käsitleme LIHTNE IRA. Te ei pea olema täielikult füüsilisest isikust ettevõtja, et leida see või kaks teist pensionikonto valikut asjakohaseks. Kui teil on füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek (isegi osalise tööajaga sissetulek), võite neid kontosid enda huvides kasutada.

Mis on LIHTNE IRA?

SIMPLE IRA on natuke vale nimetus. See pole lihtsalt lihtsalt turustatav ja kutsuv nimi, vaid ka pisut petlik akronüüm “Savings mastiimul Mlisama PLja eest Etöötajad”.

Miks petta? Kuigi see loodi (ja on) “lihtne” pensionikonto valik vähem kui 100 töötajaga tööandjatele (nõuab väga vähe administraatori esitamist ja ülalpidamiskulusid), pole see kaugeltki kõige lihtsam -töökohaga pensionikonto võimalused füüsilisest isikust ettevõtjatele, minu arvates.

LIHTSAADUSED IRA-d sarnanevad mõnes aspektis traditsiooniliste IRA-dega, kuid eriti selles osas, et sissemaksed on maksueelsed (sissetulekust mahaarvatavad). Maksujärgsed Roth SIMPLE IRA valikud pole hetkel saadaval.

Millised on SIMPLE IRA loomise ja sellesse panuse andmise kvalifikatsioonid?

Nagu ka Solo 401K puhul, pole SIMPLE IRA puhul vanusepiiranguid (SEP IRA puhul on).

Siiski on miinimumsissetuleku piirangud:

  • töötaja (sealhulgas füüsilisest isikust ettevõtjad) peab olema teeninud vähemalt 5000 dollarit hüvitist mis tahes kahe eelneva 5 aasta jooksul enne jooksvat kalendriaastat ja

  • töötaja loodab saada jooksva kalendriaasta jooksul vähemalt 5000 dollarit.

Sarnaselt Solo 401K ja SEP IRA-ga ei pea te abikõlblikuks saamiseks olema täiskohaga füüsilisest isikust ettevõtja. Võite olla osalise tööajaga füüsilisest isikust ettevõtja või teenida kõrvaltöökohalt sissetulekut. Kui tööandja rahastab 401K teise tööandja kaudu, ei välista te võimalust alustada ja säilitada eraldi SIMPLE IRA.

Samuti ei pea te abikõlblikuks saamiseks omama registreeritud ettevõtet (LLC, S-Corp jne).

SIMPLE IRA panuse piirangud (2021 ja 2022)

Nagu an töötaja, saate kogu oma füüsilisest isikust ettevõtjana teenitud netotulu panna SIMPLE IRA-sse, kuni 2021. aastal kuni 13 500 dollarini ja 2022. aastal kuni 14 000 dollarini palga vähendamise sissemakseteks. 50-aastased või vanemad saavad teha 2021. ja 2022. aastal täiendava 3000 dollari suuruse sissemakse.

Eraldi saate ka ennast sobitada kui tööandja, kahe valikuga:

  1. vastama töötaja sissemaksele dollarites dollarites kuni 3% hüvitisest (ei ole piiratud aastase hüvitise limiidiga) või
  2. teha mittevalikulisi sissemakseid 2% töötaja hüvitisest kuni 2021. aastal 290 000 dollarini ja 2022. aastal 305 000 dollarini.

Sarnaselt Solo 401K-ga, kui panustate töötajana ja osalete aasta jooksul mõnes muus tööandja plaanis (nt 401 000 oma igapäevatöös), on palga vähendamise sissemaksete kogusumma, mida saate teha kõikidesse plaanidesse, milles osalete. töötajana (sealhulgas füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemine) on 2021. aastal piiratud 19 500 dollariga ja 2022. aastal 20 500 dollariga (50-aastased või vanemad isikud võivad teha 2021. ja 2022. aastal täiendava 6500 dollari suuruse järelejõudmispanuse). Võite selle limiidi ära tunda, kuna see on sama kui maksimaalne 401 000 sissemakse limiit.

Näiteks kui olete alla 50-aastane ja olete 2022. aastal panustanud 12 000 dollarit oma igapäevatööle, mille tööandja rahastas 401 000, saate oma SIMPLE IRA-sse töötajana panustada vaid 8500 dollarit (20 500–12 000 dollarit). 3% võiksite samastada ka oma tööandjana.

LIHTNE IRA panuse tähtajad

Füüsilisest isikust ettevõtjate SIMPLE IRA-de sissemaksete tähtajad on kahekordsed:

  1. Füüsilisest isikust ettevõtjatel, kellel ei ole eraõiguslikke töötajaid, viimane hoiustamise kuupäev töötaja kalendriaasta töötasu vähendamise sissemaksed on 30 päeva pärast aasta lõppu (30. jaanuar).
  2. Sobivus tööandja sissemaksed tuleb üldjuhul tasuda selle kalendriaasta maksutähtajaks (tavaliselt 15. aprill). Laiendused on võimalikud. Kui sissemakse laekub 1. jaanuari ja maksutähtpäeva vahel, saate seda iseloomustada eelmise või käesoleva kalendriaasta kohta. Kalendriaasta sissemaksed tuleb teha enne selle aasta maksude esitamist või peate esitama muudetud deklaratsiooni.

LIHTNE IRA panuse kalkulaatorid

Kui soovite oma matemaatika üle kontrollida, kui palju saate panustada, ja võrrelda seda teiste pensionikontodega, siis siin on mõned LIHTSAD IRA sissemaksekalkulaatorid, mis võivad abiks olla:

Kas saate LIHTSA IRA üle kanda teise pensioniplaani?

Jah. Saate SIMPLE IRA kasutada teise SIMPLE, traditsioonilise IRA, SEP IRA või isegi Roth IRA jaoks – täpselt nagu traditsioonilise 401K puhul. Lihtsate IRA-de jaoks on kummaline piirang, mida ma selles postituses hiljem esile tõstan.

Nagu kõigi maksustamisjärgsete (Rothi) pensioniplaanide pikendamise puhul, käsitletakse kõiki ületatud summasid selle aasta maksustatava tuluna.

Kust saab SIMPLE IRA avada?

Kõigil minu artiklis “Kuidas veebimaakleri kontot alustada” olevatel allahindlusmaakleritel on LIHTNE IRA valik, sealhulgas Eesrind, Schwab, ja Truudus.

Enne konto loomist uurige alati kindlasti minimaalseid saldonõudeid ja nendega seotud tasusid, sealhulgas konto hooldus- või passiivsustasusid. SIMPLE IRA-de jaoks saadaolevad investeerimispakkumised võivad samuti maakleri kohta erineda.

Kas SIMPLE IRA-de puhul on mingeid erilisi kaalutlusi, mida peaksite teadma?

Üks kaalutlus, millele ma SIMPLE IRA-de puhul varem viitasin, on ümbermineku veider reegel.

LIHTSALT IRA-d ei saa üle kanda teisele pensioniplaanile enne, kui pole möödunud kaks aastat päevast, mil töötaja plaanis esimest korda osales. Ainus erand on ümberminek ühelt SIMPLE IRA-lt teisele.

Muud SIMPLE IRA ressursid:

Küsimuste korral konsulteeri kindlasti maksuspetsialisti ja/või maaklerfirmaga.

Lisaks varem esile tõstetud SIMPLE IRA ressurssidele peaksite tutvuma ka järgmiste artiklitega:

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply