Kõik, mida pead teadma haagissuvila rentimiseks + 5 kohta rentimiseks » Savoteur

1
Kõik, mida pead teadma haagissuvila rentimiseks + 5 kohta rentimiseks » Savoteur

Reisimine ja isegi vabaajasõidukis elamine on viimastel aastatel plahvatuslikult populaarseks saanud.

Kuigi RVing on mõnda aega populaarne olnud, pani pandeemia RVingi suure käigu sisse. Küsitlus, mille tegi Matkaautode tööstuse liit 2020. aastal teatas, et 20% vastanutest hakkas pandeemia tõttu rohkem huvi tundma RV-sõidu vastu. Kuna reisimine oli suletud või piiratud, hakkasid inimesed telkima ja haagissuvilatega reisima, et välja pääseda, jäädes sotsiaalselt distantsile.

Kuigi huvi RVingi vastu on suur, ei saa kõik oma haagismaja ostmist endale lubada. Eriti kui lisada kulud RV hooldamine, tõmmates seda ja potentsiaalselt salvestades, pole haagissuvila omamine enamiku jaoks teostatav.

Hea uudis on see, et tänapäeval saate rentida peaaegu kõike ja haagissuvilad ei erine sellest. Nii nagu lühiajaliste puhkemajade ja autode puhul, saate rentida ka haagissuvilat ja saada mõlemast maailmast parima.

Lugege edasi ülevaadet kõigest, mida peate haagismaja rentimiseks teadma, sealhulgas tüübid, haagismaja rentimise hind, kust saate haagismaja rentida ja millal peaksite haagismaja rentimist kaaluma.

Matkaautode tüübid

Esimene küsimus, mis teil võib seoses haagissuvilatega tekkida, on see, kas teil on vaja nende juhtimiseks/pukseerimiseks eriluba.

Õnneks kehtib üldreegel, et haagissuvila juhtimiseks/pukseerimiseks pole vaja eriluba kaalub alla 26 000 naela või alla 40 jala. Veelgi parem, enamik haagiselamuid jääb selle kaalu ja pikkuse alla, eriti haagised, mida võiksite rentida.

Kõik piirangud või erilitsentsinõuded avalikustatakse haagissuvila rentimisel rendiprotsessi ajal, nii et te ei peaks muretsema. Kui olete aga mures või reisite osariigist välja, võite küsida osariigi DMV-lt erilitsentsinõudeid.

Teine küsimus, mis teil võib haagismaja rentimisel tekkida, on see, millised on erinevad tüübid? Üldiselt on haagiseid kahte tüüpi: juhitavad ja järelveetavad. Igaüht neist arutatakse üksikasjalikult allpool.

Sõitmiskõlbulik (autod)

Esimest tüüpi haagissuvilad on juhitavad, rohkem tuntud kui matkaautod. Sõiduautosid on kolme erinevat klassi: A-, B- ja C-klass.

A klass

A-klassi matkaauto on suurim juhitav haagissuvila. Need meenutavad bussi ja on tavaliselt 30–40 jalga pikad. Neid peetakse ka haagismajade seas tipptasemel ning tavaliselt on neis täielik vannituba, meelelahutuskeskused ja avar elutuba.

A-klassi matkaautod on populaarsed pensionäridele või teistele, kes reisivad pikalt või elavad alalise elukoha asemel haagissuvilas. Siiski tuleb neid kopsakas hind tublisti üle 100 000 dollari.

B klass

B-klassi matkaautod on laiemalt tuntud kaubikutena, kuna need haagisautod on ehitatud tõstetud katusega kaubiku šassiile. B-klassi autod on tavaliselt väikseimad juhitavad haagissuvilad, kuid neil on siiski vannituba, vahetatav voodi ja põhilised köögitarbed.

Mis B-klassi suurusest puudu jääb, see korvab liikuvuse. Neid saab parkida peaaegu kõikjal ja need sobivad suurepäraselt neile, kes naudivad minimalistlikku elustiili. Need on ka kütusesäästlikumad ja nende hinnasildil on mõistlikum, enamik langeb vahemikus 40 000 kuni 70 000 dollarit.

C klass

Lõpuks on C-klassi matkaauto see, millele enamik mõtleb, kui mõeldakse juhitavale haagissuvilale. Need matkaautod jäävad ruumi ja suuruse poolest B- ja A-klassi vahele. Tavaliselt ehitatakse need kabiini üleulatusega veoauto šassiile.

Need matkaautod on suurepärane kompromiss ruumi ja mugavuste osas peredele või neile, kes soovivad laiali minna ilma varandust maksmata. Sõltuvalt suurusest ja mugavustest sobib uus C-klass maksab 50 000–90 000 dollarit.

Pukseeritav

Lisaks juhitavatele haagissuvilatele on pukseeritavate haagismajade jaoks mitu võimalust, mis nõuavad veoauto või maasturi kasutamist.

Viiendad rattad

Viiendad rattad on pukseeritavatest haagismajadest suurimad ja võivad ulatuda 25 kuni 45 jalga. Seal on suur valik stiile ja põrandaplaane, kuid enamikul neist on mitu liugurit ja kahetasandiline elutuba koos täisvarustusega köögi ja vannitoaga.

Sadulhaagise vedamiseks vajate hanekaeltega veoautot ja see maksab teile ka rohkem keskmine vahemikus 20 000 kuni 50 000 dollarit.

Reisihaagised

Reisihaagised on kõige populaarsem haagissuvila valik, mis ühendab taskukohasuse ja paindlikkuse. Need on vahemikus 10 kuni 35 jalga, neil on peaaegu piiramatud paigutus- ja mugavusvõimalused ning neid saab pukseerida erinevate sõidukitega, sõltuvalt nende suurusest.

Reisihaagised keskmiselt vahemikus 10 000 kuni 40 000 dollarit, olenevalt suurusest, paigutusest ja valikutest.

Kokkupandavad/hüpikhaagised

Hüpikhaagis ühendab telkimise ja haagissuvila ühes kompaktses üksuses. Haagissuvila põhikorpus on välja- ja ülesvolditav ning väljalibistatavad võimaldavad teil luua lisaruumi. Voodid, kokkupandav laud ja põhiköök on tüüpilised funktsioonid, kuid täiendused hõlmavad vannituba ja muid mugavusi.

Hüpikhaagiseid saab maasturiga hõlpsasti pukseerida, sõiduteel hoiustada ja need on soodsa hinnaga vahemikus 9000–20 000 dollarit.

Laagrilised

Matkaauto on väikseim haagissuvila valik ja on paarile või väikesele perele reisimiseks ökonoomne. Matkaautod on mõeldud veoauto voodile paigaldamiseks ja on väga kompaktsed. Enamik sisaldab ainult põhitõdesid. Kuid selle, mis teil suurusest puudu jääb, kompenseerite paindlikkusega, kuna saate veoki tagant vedada ka haagist või paati.

Matkaauto on ka odavaim variant, koos keskmised hinnad jäävad vahemikku 5000–18 000 dollarit.

Parimad kohad haagismaja rentimiseks

Haagissuvilate rentimise võimalused on viimase kümnendi jooksul kasvanud ja nüüd on nii võrdõiguslaste kui ka ettevõtete valikuvõimalusi.

Peer-to-Peer

Parimad vastastikused võimalused haagismaja rentimiseks on RVshare ja Outdoorsy.

RVshare

RVshare on nagu haagismajade Airbnb ja võimaldab teil otsida saadaolevaid haagiselamuid igas USA osariigis. Kui soovite rentida haagissuvilat, otsige linna või osariigi ning ka otsitava haagissuvila tüübi järgi. Näete oma spetsifikatsioonidel põhinevaid valikuid ja saate rentida selle põhjal, mis teie vajadustele kõige paremini vastab.

Kindlustus sisaldub tasudes ning nii omanikel kui ka üürnikel on kuni 1 000 000 dollari suurune vastutus ja kuni 300 000 dollari suurune üldine kindlustus. RVshare’i pakutava kindlustuse kohta saate lisateavet siin.

Õues

Õues on RVshare’iga väga sarnane ärimudel ja see on ka võimalus rahvusvahelistele rentijatele. Nimekirjad on korraldatud linnade kaupa ning omanikele ja üürnikele pakutakse sarnaseid maanteeabi ja kindlustus.

Rentige haagissuvila ettevõttelt

Kui eelistate töötada ettevõttega, mitte eraomanikega, on haagismaja rentimiseks otse ettevõttelt palju võimalusi. Kolm parimat võimalust ettevõttega haagissuvilate rentimiseks on Cruise America, El Monte RV ja Camper Travel Bookings.

Kruiis Ameerikasse

Kruiis Ameerikasse on ilmselt kõige tuntum koht haagismaja rentimiseks. Tõenäoliselt olete teedel näinud mitut Cruise America haagissuvilat, kuna nende reklaamid on sõiduki küljele maalitud.

Kuigi Cruise America on kõige populaarsem ettevõtte valik, on sellel piirangud, kuna nad pakuvad ainult C-klassi haagissuvilate ja matkaautode renti, kuid need pakuvad selles klassis mitmesuguseid võimalusi. Kuid 129 asukohaga kogu USA-s ja Kanadas leiate kindlasti asukoha enda või sihtkoha lähedal.

El Monte RV

El Monte RV on sarnane Cruise Americale, kuid sellel on vähem asukohti kogu USA-s. Nad on piiratud selle poolest, et nad rendivad ainult A- ja C-klassi haagiseid. El Monte RV pakub aga ka ühesuunalist renti koos lühi- ja pikaajaliste ajutiste eluasemelahendustega, mis võivad meeldida neile, kes soovivad haagisautot rentida.

Matkaautode broneerimine

Viimane koht haagismaja rentimiseks selles nimekirjas on Matkaautode broneerimine, mis on hinna sees tänu oma rahvusvahelistele reisisihtkohtade rentimise võimalustele. Üürnikud saavad valida matkaauto või matkaauto USA-s, Kanadas, Austraalias, Uus-Meremaal, Lõuna-Aafrikas või Euroopas.

Kui palju maksab haagissuvila rent?

Nüüd, kui teate oma haagismaja rentimise võimalusi ja seda, kust saate rentimisega alustada, mõtlete tõenäoliselt, kui palju maksab haagismaja rentimine.

Nagu kõik asjad, sõltuvad rendikulud suurusest, mugavustest ja aastaajast/asukohast, samuti sellest, kas üürite erapoolelt või ettevõttelt. Kuigi peate oma eelarve ja soovitud haagissuvila tüübi põhjal uurima üürikulusid, järgige mõningaid üldisi juhiseid Haagissuvila üürimise hind leiate allpool.

  • A klass: 175–275 dollarit öö kohta
  • B klass: 100–200 dollarit öö kohta
  • C-klass: 150–200 dollarit öö kohta
  • Viies ratas: 60–150 dollarit öö kohta
  • Reisi treiler: 50–125 dollarit öö kohta
  • Pop Up treiler: 50–100 dollarit öö kohta

Lisaks haagissuvila rentimise öisele kulule olge valmis arvestama ka muid kulusid, nagu miilitasu ja gaas, maksud ja koristustasud. Mõnikord sisalduvad need tasud üürihinnas, kuid mõnikord ei pruugi need sisalduda.

Mõned kasulikud RVingi rakendused

Nagu näete, on haagissuvila rentimine üldiselt odavam kui enda ostmine või muu majutuse eest tasumine, kuid sellega kaasneb palju lisakulusid, mis võivad kiiresti lisanduda.

Kui mõtlete autosõidule, rentimisele või mitte, vaadake neid rakendusi, mis aitavad teil veidi raha säästa.

Gasbuddy

Gasbuddy on tasuta rakendus, mis näitab kohalikke gaasihindu USA-s ja Kanadas. Rakendust kasutades saate leida odavaima gaasi piirkonnas, kus reisite, ja säästa natuke raha gaasi peal. Saate isegi oma otsingut filtreerida brändi ja gaasitüübi järgi.

FreeRoam

FreeRoam on rakendus, mis sisaldab teavet tasuta ja tasuliste haagissuvilate telkimiskohtade ja ööbimise parkimise kohta kogu USA-s. Rakendus pakub ka arvustusi ja hinnanguid erinevate näitajate kohta, nagu mobiilside vastuvõtt ja ohutus.

Boondockers Tere tulemast

See liikmesusrakendus võimaldab teil leida ja viibida tuhandetes hostikohtades üle kogu riigi. Makske 50-dollarine aastane liikmemaks ja teil on juurdepääs tuhandetele inimestele, kes on valmis lubama teil oma haagissuvila oma kinnistule tasuta parkida.

Kiirusekontroll

Speedchecki rakendus võimaldab teil testida Interneti-kiirust ja pakub lähimaid avatud WiFi-ühendusi.

Rahvuspargi teenistus

Kui teile meeldib RVing, siis tõenäoliselt meeldib teile ka rahvuspark ja looduspark. Üks parimaid rakendusi meie riigi loodusimede avastamiseks on National Park Service’i rakendus. Rakendus sisaldab kõike, mida pead teadma üle 420 rahvuspargi ja monumendi kohta üle kogu riigi.

Millal on mõtet haagissuvilat rentida?

Nüüd, kui teate kõiki haagissuvila rentimise põhitõdesid, räägime sellest, millal on mõistlik haagissuvilat rentida.

Esiteks sobib haagissuvila rentimine suurepäraselt neile, kellel pole vahendeid haagissuvila ostmiseks või kellel pole kohta selle hoidmiseks.

Isegi kui teil on haagissuvilate ostmiseks raha ja kuigi see võib olla ahvatlev, on tegelikkus see, et enamik haagisautosid on aastaringselt kasutamata. Seega on veel üks põhjus haagissuvila rentimiseks see, kui soovite seda kasutada vaid vahelduvalt või kui te pole kindel, kui palju te seda kasutate. Kui leiate, et teile meeldib haagissuvila elu ja soovite seda sageli või pikema aja jooksul teha, võite alati oma auto osta.

Viimane peamine põhjus, miks kaaluda pigem rentimist kui ostmist, on teatud tüüpi reiside võtmine. Näiteks on haagissuvilad suurepärased jahiretkedeks või rahvusparkidesse reisimiseks, mille läheduses pole muid majutusvõimalusi.

Viimased Mõtted

Tänapäeval saate rentida peaaegu kõike ja haagissuvilad ei erine sellest.

Kui olete huvitatud haagissuvilaga reisimisest või võimalusel isegi selles elamisest, kaaluge selle ostmise asemel haagismaja rentimist, et säästa raha ja kogeda kõike, mida maanteereisid pakuvad.

Kuhu teie seiklused teid järgmisena viivad?

sarnased postitused

Leave a Reply