Kas ma pean esitama maksudeklaratsiooni? Minimaalne tulumaksu deklareerimine 2022. aastal

0
Kas ma pean esitama maksudeklaratsiooni? Minimaalne tulumaksu deklareerimine 2022. aastal

Maksude alguskuupäeva ja vältimatute tähtaegade lähenedes tahtsin jagada midagi, mis võib paljudele üllatusena tulla – mitte kõik tulu teenivad ameeriklased on seadusega kohustatud esitama föderaalse maksudeklaratsiooni. Tegelikult on olemas brutotulu taseme künnised, mida, kui neid ei ületata, võib tulemuseks on see, et üksikisiku (või abielus) esitaja ei pea IRS-ile maksudeklaratsiooni esitama. Kuid see, et teil võib olla võimalik maksude esitamist vältida, ei tähenda see, et peaksite seda tegema. Sellest, miks võiksite esitada maksudeklaratsiooni enda huvides, isegi kui te seda ei nõuta, käsitlen selles artiklis hiljem.

Tulumaksu esitamise miinimumkünnised sõltuvad vanusest ja maksuavalduse staatusest ning sarnanevad maksureformijärgsete kõrgemate standardsete mahaarvamiste summadega. Kui ületate need sissetulekupiirid, peate tavaliselt esitama maksudeklaratsiooni. 2022. aasta sissetulekute piirmäärad (2021. aasta maksuaasta esitamise ettevalmistused) on üksikasjalikult kirjeldatud IRS-i 1040 juhisedja on järgmised:

Ühekordne miinimumsissetulek kuni deklareeritud maksudeni:

2022. aastal tuleb „vallalisena“ esitades esitada maksudeklaratsioon, kui 2021. aasta brutotulu tase on vähemalt:

 • Alla 65-aastased: 12 550 dollarit
 • 65 või vanem: 14 250 dollarit

Abielus ühine minimaalne sissetulek maksude deklareerimiseks:

2022. aastal tuleb “abielus ühiselt esitajana” esitades esitada maksudeklaratsioon, kui 2021. aasta brutotulu tase on vähemalt:

 • Kui mõlemad abikaasad on alla 65-aastased: 25 100 dollarit
 • Kui üks abikaasa on alla 65-aastane ja üks on 65-aastane või vanem: 26 450 dollarit
 • Kui mõlemad abikaasad on 65-aastased või vanemad: 27 800 dollarit

Abielus eraldiseisev miinimumsissetulek maksude esitamiseks:

2022. aastal tuleb “abielus eraldi esitajana” esitades esitada maksudeklaratsioon, kui brutotulu tase 2021. aastal on vähemalt:

Leibkonna maksude deklareerimise miinimumsissetuleku juht:

2022. aastal tuleb leibkonnapeana esitades esitada maksudeklaratsioon, kui 2021. aasta brutotulu tase on vähemalt:

 • Alla 65-aastased: 18 800 dollarit
 • 65 või vanem: 20 500 dollarit

Kvalifitseeruv lesk (koos ülalpeetava lapsega) Minimaalne sissetulek maksudele:

2022. aastal tuleb ülalpeetava lapsega kvalifitseeruva lesena esitamisel esitada maksudeklaratsioon, kui 2021. aasta brutotulu tase on vähemalt:

 • Alla 65-aastased: 25 100 dollarit
 • 65 või vanem: 26 450 dollarit

Füüsilisest isikust ettevõtja miinimumsissetulek maksudele:

Kui teil oli füüsilisest isikust ettevõtja sissetulek, peate 2022. aastal, olenemata vanusest, esitama 2021. aasta maksudeklaratsiooni, kui füüsilisest isikust ettevõtja netosissetulek on 400 dollarit või rohkem, isegi kui teie brutotulu jääb alla teie esitamisstaatuse jaoks loetletud summade. .

Kas ma pean esitama maksudeklaratsiooni?

Lisaks ülaltoodud sissetulekutasemetele ületavatele isikutele võidakse teilt nõuda deklaratsiooni esitamist ka juhul, kui teile maksti vormi 1099-MISC kaudu või kui ostsite osariigi või föderaalbörsi kaudu tervisekindlustuse (nt healthcare.gov).

Ülaltoodud sissetulekutasemed on IRS-i üldised juhised, kuid on ka mitmeid erandeid (nt kui teie või teie abikaasa peetakse ülalpeetavaks, olete pime jne). Kui kahtlete, kas peate esitama maksudeklaratsiooni või mitte, soovitan tungivalt kasutada IRS-i interaktiivne maksuabi tööriist, mis kannab tabavalt pealkirja “Kas ma pean esitama maksudeklaratsiooni?”.

Kui teil on keeruline maksuolukord, soovitan üle vaadata ka 1. peatükk IRS-i väljaanne 54, kuna see hõlmab üksikasjalikult füüsilisest isikust ettevõtja sissetulekuid, välismaal teenitud sissetulekuid, kodakondsuse staatust ja palju muud.

Parem küsimus: “Kas ma peaksin esitama maksudeklaratsiooni?”

Lihtsalt sellepärast, et sina saab vältige maksudeklaratsiooni esitamist – see ei tähenda teid peaks. Võib esineda juhtumeid, kus olete maksudeklaratsiooni nõudmisel alla miinimumsissetuleku ja tuludeklaratsiooni esitamine oleks siiski kasulik, isegi kui te seda ei pea. Mõnel juhul võib teil olla õigus saada tagastatavat maksukrediiti ja kui te deklaratsiooni ei esita, võite raha lauale jätta. Siin on vaid mõned näited.

 • Teenitud tulumaksukrediit: teenitud tulumaksu krediit (EITC) on märkimisväärne maksusoodustus madalama ja keskmise sissetulekuga maksumaksjatele, mis premeerib teenitud tulu, eriti neid, kellel on lapsi. Ja see on tagastatav.
 • Lapse maksukrediit: Lapse maksukrediidi muudatustega tagastatakse krediit iga kvalifitseeruva lapse kohta, mis tähendab, et saate krediiti ka siis, kui võlgnete tulumaksu nulli.
 • Ameerika võimaluste maksukrediit: kuni 40% American Opportunity Creditist (üks vähestest hariduse maksusoodustustest ja mahaarvamistest) on tagastatav. Tagastatava osa ülempiir on 1000 dollarit.
 • Lisatasu abi maksukrediit: teatud juhtudel võib tervisekindlustusturult ostetud ravikindlustusega maksumaksjal olla õigus saada toetusi, mis aitavad hüvitada kindlustusmaksete kulusid. Kõik subsiidiumid, mida IRS ei maksa otse kindlustusseltsile, võivad olla maksuhaldurile kättesaadavad tagastatava maksukrediidi kujul.
 • Majandusliku mõju tagasimaksmise krediidid: COVID-19 stiimuliarvetega, mis lubavad teha makseid enamikule ameeriklastele, võib teil olla õigus saada stiimulit, kui te ei ole stiimulit saanud. Tagastamise krediit kui esitate maksudeklaratsiooni.

Samuti väärib märkimist, et peale teie föderaalse maksude esitamise staatuse nõuavad mõned osariigid esitamist aadressil ükskõik milline sissetulekute tase.

Ja lõpuks on identiteedivarguse eest kaitsmise põhjused, miks deklaratsiooni esitada isegi siis, kui te seda ei pea tegema. Viimastel aastatel on vohanud identiteedivargused valede maksudeklaratsioonidel ja kui te deklaratsiooni ei esita, on võimalik, et keegi teine ​​võib teie nimel vale deklaratsiooni esitada. Nõuetekohase deklaratsiooni esitamine enda nimel aitab teid selle ohu eest kaitsta.

Kuidas esitada oma maksud

Kui te pole kindel, kas peate oma maksud esitama või mitte, või kui see oleks kasulik, soovitan teil esitada deklaratsiooni.

Õnneks on palju odavaid maksutarkvara valikuid ja isegi tasuta viise maksude esitamiseks, mida saate kasutada. Minu lemmikud, mis kõik koos helde 20somethingfinance’i siduspartneri allahindlusega, on:

 1. H&R Block: tasuliste versioonide lingil 20% allahindlus
 2. TurboTax: tasuliste versioonide lingil kuni 20 dollarit täiendavat allahindlust
 3. TaxSlayer: tasuliste versioonide lingil allahindlus 35%+
 4. TaxAct: madalaim hind tasuliste versioonide lingil

Kas soovite rohkem nõuandeid maksude esitamiseks? Vaadake minu juhendit maksude tasumise põhitõdede kohta.

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply