Finants väärinformatsiooni ajastu – dollarid ja andmed

3
Finants väärinformatsiooni ajastu – dollarid ja andmed

On vana ütlus, et “vale rändab ümber maakera, samal ajal kui tõde paneb kingi.” Eelmisel nädalal nägin seda tsitaati toimimas pärast seda, kui keegi säutsus välja diagrammi, mis näitas NASDAQ Composite’i ja NASDAQ Composite’i tootlust aasta algusest (YTD), jättes välja 5 parimat ettevõtet:

Nagu näete, näitab NASDAQ Composite 15% tootlust aasta algusest, samas kui NASDAQ Composite (endine 5 parimat) näitab negatiivne 20% YTD tootlus. Millal Michael Batnick saatsin selle diagrammi mulle, ma teadsin, et midagi on valesti. Kuidas sai ülejäänud umbes 3500 aktsial NASDAQ Composite’is nii halvasti minna? See tundus kaugeleulatuv.

Nii tegin sarnase analüüsi NASDAQ 100 abil ja sain väga erineva tulemuse:

Sellel graafikul on NASDAQ 100 28% tõusnud aasta algusest, samas kui NASDAQ (ex top 5) on 19% tõusnud aasta algusest. See tundub usutavam ja minu eelnevate ootustega kooskõlas olevat. Jah, suurimatel aktsiatel on läinud paremini, aga mitte nii palju parem kui ülejäänud indeks.

Michael säutsus välja minu parandatud diagramm, kuid sain kohe tagasilöögi. “See on NASDAQ 100 mitte NASDAQ Komposiit.”Tehniliselt jah, aga ma olin skeptiline, et see midagi muudaks. Nii et ma vaatasin selle üle, et olla kindel.

NASDAQ Composite’il on selles umbes 3500 ettevõtet koos turukapitalisatsioon kokku 19 triljonit dollarit (2021. aasta märtsi seisuga). Aga arvake ära, mida? Umbes samal ajal oli NASDAQ 100 turukapital umbes 17 triljonit dollarit.

See tähendab, et indeksi väikseima 3400 ettevõtte väärtus on vaid 2 triljonit dollarit!

Nii et teeme kiire matemaatika. Kui NASDAQ 100 (ex top 5) alustas 2021. aastat 9 triljoni dollari suuruse turukapitalisatsiooniga, siis kui lisada indeksist ülejäänud 3400 ettevõtet, saame 11 triljonit dollarit. See on 11 triljonit dollarit NASDAQ Composite’i jaoks (ex top 5) aasta alguseks.

Aga me samuti tean, et NASDAQ 100 (ex top 5) väärtus on täna umbes 10,5 triljonit dollarit. Nii et isegi kui iga NASDAQ Composite’i 3400 väikseimast ettevõttest oleks tõusnud 0 dollarini, oleks indeks (välja arvatud top 5) langenud vaid 11 triljonilt dollarilt 10,5 triljonile dollarile ehk umbes 5%. See pole kaugeltki ülaltoodud esimeses graafikus näidatud -20%.

Voilà! Diagramm kuritegevuse kinnitatud. NASDAQ Composite’i 3400 väikseimat ettevõtet mitte ainult ei tõusnud 0 dollarile, kuid isegi kui nad seda oleks teinud, poleks NASDAQ Composite’i (ex top 5) tootlus aasta algusest olnud -20%!

Mõistuse kontrolliks võrdlesin kõigi Russell 3000 aktsiate YTD tootlusi suurusdetsiili järgi (st iga suuruse 10 gruppi) ja nagu selgus, absoluutset tootlust. väikseim Russell 3000 aktsiad on sel aastal toiminud kõige paremini:

Jah, Russell 3000 väikseimad aktsiad ei ole samad, mis NASDAQi väikseimad aktsiad, kuid saate aru, mida ma tahan. Seda postitust alustanud diagramm pole mitte ainult vale, vaid kohutavalt vale. Ometi jagati seda tuhandeid kordi, enne kui see ümber lükati.

Tõstatan selle küsimuse, sest elame praegu rahalise desinformatsiooni ajastul. Ajastu, kus eksitav diagramm/andmed, mis toetavad vale narratiivi, võivad finantsmaailma tormiliselt vallutada. Olen seda näinud rohkem kordi, kui suudan üles lugeda.

Näiteks kes võiks aega unustada kui keegi säutsus et Michael Bloombergi presidendikampaania oleks võinud reklaamide esitamise asemel anda igale ameeriklasele miljon dollarit? Või see säuts vihjab sellele kogu kasvu S&P 500-s alates 2008. aastast on tingitud Föderaalreservi bilansi laienemisest, kuigi USA majandus on täna 50% suurem kui 2008. aastal?

Need on vaid kaks näidet paljude hulgast. Kui te mind ei usu, kaaluge seda massiivne niit alates @Majanduslik mis on dokumenteeritud sadu finantsgraafiku kuritegudest aastate jooksul. Kuigi enamik neist näidetest olid kahjutud, ei olnud kahjutu see, kuidas kiiresti neid jagati suure hulga inimeste vahel.

Selle tõttu on oluline teabe jagamise kiirus kuidas me kujundame uskumusi. Nagu Annie Duke selgitas Panustes mõtlemine, kaldume kujundama uskumusi järgmisel viisil:

  1. Me kuuleme midagi;
  2. Usume, et see on tõsi;
  3. Alles mõnikord hiljem, kui meil on aega või tahtmist, mõtleme sellele ja kontrollime seda, tehes kindlaks, kas see on tegelikult tõsi või vale.

Nagu näete, tuleb kontrollimise osa lõpus, kui üldse. See on probleem.

Sest finantsteabe levitamine pole kunagi olnud lihtsam, aga ka seda pole kunagi olnud raskem kontrollida.

Viimaste aastakümnete edusammud arvutustes on võimaldanud kõigil, kellel on programmeerimisoskus, analüüsida palju andmeid ja teha laiemale finantsringkonnale väga kiiresti järeldusi. See on üldiselt hea asi. Seda ajaveebi poleks nende uuendusteta olemas.

Teisest küljest nõuab keerulise finantsteabe kontrollimine ka rohkem aega kui selle levitamine. See kehtib eriti siis, kui andmed on eriti suured (st ei mahu Excelisse) või kui see nõuab keerulist andmetega manipuleerimist. Seda postitust alustanud diagramm kuulub sellesse kategooriasse. Enamik inimesi, kes seda näevad, ei tea, kust saada iga NASDAQ Composite’i ettevõtte turukapitalisatsiooni (mina ka mitte), ja isegi kui nad seda näeksid, kuidas nad seda kontrolliksid?

Kuid see on vaid finants-desinformatsiooni jäämäe tipp. Sest see pole lihtsalt vale teave, mis on probleem, kuid valesti tõlgendatud samuti teavet. Näiteks eelmisel nädalal säutsusin välja see diagramm Bloombergilt näitab, kuidas selle aasta omakapitali netovood on varjutanud viimase 19 aasta kombineeritud sissevoolu:

Paljud inimesed, kes seda diagrammi esimest korda näevad, mõtlevad umbes nii: “Kas näete, mis juhtub, kui Fed prindib triljoneid dollareid?” Ja see pole vale, aga see pole ka õige. Sest see diagramm näitab net aktsiatesse voolab, võib see tõusta ainult siis, kui neid on rohkem uus ruumi sisenevad dollarid. Kuna iga aktsiaostja peab olema sobitatud müüjaga, peaksid netovood olema enamiku ajast nulli (või selle lähedal).

See on tõsi kui ei turule tulevad uued aktsiad. Kui emiteeritakse uusi aktsiaid (IPO-de, SPAC-ide jne kaudu), siis netovood võivad seda teha suurendama. See on täpselt see, mida ülaltoodud diagramm näitab. Kahjuks ei tõlgendanud enamik inimesi (kaasa arvatud mina) seda ilmselt nii, kui nad seda algselt nägid. See ei ole suur probleem, kuid toob esile, kuidas võib tekkida rahaline desinformatsioon isegi siis, kui esitatud andmed on täiesti täpsed.

Ma ütlen seda teile, sest mulle tundub, et suurenenud teabe üleküllus on pannud rohkem inimesi loobuma oma hoolsuskohustusest lihtsalt seetõttu, et neil pole piisavalt aega selle kõige töötlemiseks ja kontrollimiseks. Olen nõus, et te ei pea iga kord nähtud numbrit üle kontrollima, muidu ei saaks te midagi muud teha.

Kui näete aga šokeerivat või ootamatut finantstulemust, peaksite olema skeptiline enne vastuvõtmine. Tehke mõned mõistuse kontrollid. Rääkige mõne asjatundjaga. Mõelge välja, kas sellel on mõtet. Räägi siis teistele.

Nii tehes ei võida te ühtegi võistlust, kuid teid usaldatakse rohkem. Olen selle probleemiga kindlasti varem vaeva näinud, kuid üritan end iga päevaga paremaks muuta. Kiirenevas maailmas aeglustama õppimine võib olla ainus viis kurvi ees püsimiseks.

Head investeerimist ja aitäh lugemise eest!

Kui teile see postitus meeldis, kaaluge minu uudiskirjaga liitumist.

See on postitus 272. Kõik koodid, mis mul selle postitusega seotud on, leiate siit sama numeratsiooniga: https://github.com/nmaggiulli/of-dollars-and-data


Kuhu praegu investeerida 10 000 dollarit

Investorid seisavad silmitsi dilemmaga. Ülemaailmne pandeemia on turud täielikult häirinud. ja paljutõotavate investeeringute leidmine on raskem kui kunagi varem. Bloomberg küsis ekspertidelt, kuhu nad praegu investeeriksid, ja nad soovitasid valdavalt alternatiive, nagu kunst.

Ülirikkad on ju sajandeid panustanud kunstile. Rockefelleritest Bezose ja Gatesini – kõik koguvad aktiivselt kunsti.

Siin on mõned peamised põhjused, miks 1.) Kaasaegse kunsti hinnad on tõusnud keskmiselt 14% aastas (1995-2020) 2.) Kunsti kogurikkus kasvab prognooside kohaselt 2026. aastaks veel 51%. 3.) See on madalaim korrelatsioon mis tahes suurema varaklassi avalike aktsiatega, väidab Citi.

Tänu Meistritööd saate investeerida kunsti (Banksy, Monet, Basquiat) ilma miljoneid vajamata. Olen isiklikult investeerinud Masterworksi viide erinevasse tükki ja kavatsen eraldada rohkem. Dollaridest ja andmelugejatest jätke nende ootenimekiri vahele et saaksite alustada kunsti investeerimisega juba täna.*

*Vaata lahtiütlus

(Selliste reklaamide kaasamine ei tähenda ega tähenda, et sisulooja või Ritholtz Wealth Management või mõni selle töötaja pooldab, sponsoreerib või soovitab neid, või mis tahes seotust nendega. Täiendavad reklaamist loobumised. kliki siia.)

Leave a Reply