6 eelarvestamise arvutustabelit ja tööriista, mida kõik peaksid 2022. aastal kasutama

5
6 eelarvestamise arvutustabelit ja tööriista, mida kõik peaksid 2022. aastal kasutama

Eelarve koostamine ei pea tähendama piiranguteta eluks seadmist. Parandades oma rahahaldust, saate keskenduda sellele, et raha enda kasuks tööle panna. See tähendab, et kulutate rohkem asjadele, mida soovite, säilitades samas kontrolli, et saaksite oma pikaajalisi finantseesmärke saavutada.

Õige arvutustabel ja eelarve koostamise tehnoloogia aitavad teil oma finantseelarvet luua ja seda jälgida. Pole vaja investeerida suuri raha keerulisse ja segadusse ajavasse finantstehnoloogiasse. Lugege edasi, et saada teavet lihtsate isikliku eelarve haldamise tööriistade kohta, mis võivad aidata.

Kuidas rahahaldus aitab teil oma finantseesmärke saavutada

Tõenäoliselt on teil oma elus mingid rahalised eesmärgid, olgu selleks siis oma netoväärtuse suurendamine, kolledži õppelaenu tasumine või FIRE (rahaline sõltumatus, varakult pensionile jäämine) saavutamine. Teil võib olla ka väiksemaid, lühiajalisemaid eesmärke, näiteks säästa oma unistuste pulmadeks või osta luksusauto. Arukas rahahaldus aitab teil neid eesmärke saavutada.

Paljud inimesed eeldavad, et tõhus rahahaldus tähendab tuhnimist, säästmist ja mitte kunagi elust nautimist. Tõde on see, et elamine nii, et endale pidevalt ei ütle, ei ole jätkusuutlik (või nauditav). Selle asemel kaaluge teadliku kuluplaani proovimist. Seda loogikat järgides liigitate oma kulud olulisteks püsikuludeks, olulisteks investeeringuteks, säästueesmärkideks ja – last but not least – süümepiinadeta kulutamiseks.

Kui eraldate oma eelarves ruumi lõbusatele asjadele (miinus süütunne), jääte suurema tõenäosusega sellest eelarvest kinni. Täpsustades oma rahavalikuid – asju, millele teile tõesti meeldib kulutada – saate oma kulutusi eelistada teile sobival viisil. Money Dials võivad hõlmata selliseid asju nagu sobivus, mugavus, luksuskaubad, reisimine, enesetäiendamine ja sotsiaalne staatus.

Teadlik kulutamine on suurepärane viis elu nautimiseks, ehitades samal ajal siiski rahaliselt turvalist tulevikku. See nõuab aga organiseerimist. Peate alustama kuulikindla eelarvega, kategoriseerides kõik oma kulud ühte neljast ämbrist: püsikulud, investeeringud, säästud ja süüvabad kulutused. Seejärel peate otsustama, kui palju raha igale ämbrile eraldada. Lõpuks peate oma plaanist tegelikult kinni pidama.

Eelarve tabelid ja tööriistad võivad aidata igal sammul. Lihtsad tabelid aitavad teil koostada teadliku kuluplaani. Seejärel saate kasutada eelarve koostamise rakendust, mis aitab teil sellest kinni pidada, näiteks automatiseerides oma kulude jälgimise. Nende tööriistade eesmärk on lihtsustada rahahaldust, et saaksite oma rahale vähem, mitte rohkem mõelda.

3 eelarvearvutustabeli malli, et saaksite alustada

Mõte eelarvetabeli loomisest võib olla hirmutav. Kas see tähendab, et peate valdama keerulisi finantsvalemeid? Üldse mitte. Eelarvemallide puhul on kõige parem hoida seda lihtsana ning saadaval on palju kasutajasõbralikke tööriistu, mis säästavad aega ja stressi. Eesmärk on kasutada tööriistu, mis võimaldavad pühendada vähem tunde oma raha haldamisele. Siin on mõned esiletõstmised.

Microsoft Exceli eelarvemallid

Microsoft Excel ei hõlma ainult keerulisi valemeid. Need tasuta eelarvemallid on lihtne viis saada ülevaade oma rahavoogudest (igakuised kulud versus igakuine sissetulek). On isegi spetsiaalseid malle, nagu isiklik kuueelarve, kolledži eelarve, kodu ehitamise eelarve ja sündmuste planeerimise eelarve. Kui teil on Microsoft Office’i komplekt, pääsete neile Exceli mallidele tasuta juurde.

Google’i arvutustabelite eelarvemallid

Google’i arvutustabelid pakub teist eelarvestamismeetodit. Kui teil on Google’i konto, pääsete juurde tasuta mallidele, mis hõlmavad nädala-, kuu- ja aastaeelarvet. Samuti on olemas eelarvekalkulaatorid, mis aitavad teil valitud eelarvestamise reeglist kinni pidada, näiteks 50/20/30 reegel (mis määrab, et 50% eelarvest läheb olulisteks püsi- ja muutuvkuludeks, 20% säästudeks ja võlgadeks ning 30 % läheb ülejäänule).

Föderaalse Kaubanduskomisjoni eelarve tööleht

Föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) pakub veel ühte mugavat eelarve koostamise tööriista. Tasuta eelarve arvutustabel on PDF-vormingus allalaadimiseks saadaval ja sisaldab kavandatud tulu- ja kulude eelarvekategooriate loendit – peate lihtsalt sisestama dollarisummad. Valem lõpus (kulutuste lahutamine tuludest) annab pildi teie finantsseisundist ja aitab teil välja mõelda, kuidas oma raha paremini hallata.

Ülaltoodud tööriistu kasutades saate koostada teadliku kuluplaani. Eelarverakendused ja tööriistad aitavad teil seda plaani ellu viia. Jällegi vaadake lihtsat tehnoloogiat, et muuta oma jõupingutused sujuvamaks, säästes teie aega ja energiat.

Siin on mõned parimad eelarve koostamise rakendused, mis aitavad automatiseerida rahahaldust, andes teile rohkem kontrolli oma sularaha üle, et saaksite täita oma finantseesmärke, mõeldes neile vähem.

Seadistage automaatsed maksed oma pangarakenduste kaudu

Alustuseks kasutage kõiki teie panga pakutavaid tehnilisi funktsioone. Enamik panku pakub rakendusi, mis lingivad teie arvelduskonto ja krediitkaardiga, võimaldades teil kulusid automaatselt jälgida. Samuti saate makseid automatiseerida, näiteks pannes raha säästmiseks igakuiselt kõrvale kindla summa sularaha. Automatiseerimine on suurepärane psühholoogiline trikk, mis aitab teil oma rahaasju kontrolli all hoida.

Mint

Kui teile meeldib, et kõik oma finantsandmed on teie käes, tasub Mint vaadata. Saate jälgida kulutusi, jälgida tellimusi, luua kohandatud eelarveid ja palju muud. Saate ühendada kõik oma pangakontod, sealhulgas investeeringud, nii et teil on kiire finantspilt käepärast. Kui teile meeldib kõigi finantsplaneerimise tööriistade mugavus ühes kohas, on Mint kindel valik. See artikkel pakub rohkem üksikasju.

Vajate eelarvet (YNAB)

YNAB on ideaalne inimestele, kellel on tasumiseks võlgu või säästmiseesmärke, mida nad soovivad saavutada. See aitab teil nutikamalt kulutada selliste tööriistadega nagu eelarve koostamine, eesmärkide jälgimine ja aruanded (sh visuaalsed graafikud ja diagrammid). Rakendus pakub ka isiklikku tuge, sealhulgas tasuta reaalajas Q&A seansse, mida pakutakse kord nädalas.

Finantsvabadus on väljaspool arvutustabeleid

Toimiva leibkonnaeelarve koostamiseks ei pea te olema isiklik rahandusguru ega professionaalne eelarveplaneerija. Ülaltoodud tabelid ja tööriistad hõlbustavad oma rahaasjade üle kontrolli võtmist ja teadlike kulutamisharjumuste juurutamist, mis teile korda lähevad. See ei pea olema täiuslik. See on tööriist, mis aitab teil rahaliselt jõuda sinna, kuhu soovite, tagades samas, et te ei jää ilma.

Eesmärk on luua lihtne eelarve, mis teile sobib ja seejärel automatiseerida nii palju kui võimalik oma rahahaldust, alates automaatsetest arvete tasumisest kuni investeeringute ja säästude automaatsete hoiuste seadistamiseni. Lõppkokkuvõttes aitab see teil rahale vähem mõelda (ja vähem stressi tekitada), et saaksite järgida filosoofiat “Ma õpetan teid rikkaks olema”: “Rikast elu elatakse väljaspool arvutustabelit.”

100% privaatsus. Pole mänge, pole BS-i ega rämpsposti. Kui registreerute, hoiame teid kursis

sarnased postitused

Leave a Reply