2022 I võlakirjad on saadaval ostmiseks hinnaga 7,12%. Siin on Kuidas osta.

0
2022 I võlakirjad on saadaval ostmiseks hinnaga 7,12%.  Siin on Kuidas osta.

PSA lugejatele, kes on viimasel ajal osalenud USA riigikassa I võlakirjade alal, nagu minagi – nüüd saate oma 2022. aasta I võlakirjad osta aadressilt treasurydirect.gov (kui te pole nendega tuttav, vaadake aabitsat minu I võlakirjade ülevaatest mis need on ja olulised üksikasjad). Igal aastal lähtestatakse I Võlakirjade maksimaalne summa, mida saate antud kalendriaasta jooksul osta 1. jaanuaril. Kõik I Võlakirjade emissioonid, mille ostate praegu kuni aprilli lõpuni, kehtivad 1. novembril 2021 välja kuulutatud pikendatud intressimääraga. periood: 7,12%. Selle kursiga (ja iga 6 kuu järel uuendatakse intressimäärasid, et need vastaksid praegusele inflatsioonimäärale) võivad I võlakirjad olla osa suuremast isiklikust rahandusest, et inflatsiooniga sammu pidada ja seda ületada.

Kui palju I võlakirju saate 2022. aastal osta?

See sõltub sellest, kuidas te I võlakirju ostate, kuid USA valitsuse kehtestatud põhilised aastased maksimummäärad üksikisiku kohta on järgmised:

  1. Digitaalse I võlakirja ost: saate osta 10 000 dollarit kalendriaastas ühe kontoomaniku kohta digitaalsetes I võlakirjades USA rahandusministeeriumi kaudu aadressil treasurydirect.gov. Sotsiaalkindlustusnumbriga isikutel võib igaühel olla 1 konto. Ostmiseks peab olema 18+.
  2. Paberi I võlakirja ost: Saate osta kuni 5000 dollarit sotsiaalkindlustusnumbri kohta sõnasõnalistes pabervõlakirjades maksuameti kaudu maksutagastuse tasumise vormina kasutades IRS-i vorm 8888 (ühised esitajad saavad osta iga kahe esitaja eest), kui esitate oma maksudeklaratsiooni.

Hüpoteetiliselt võib üksikisik osta I võlakirjades kuni 15 000 dollarit kalendriaastas või paar kuni 30 000 dollarit aastas. Väidetavalt on rohkemate ostmiseks keerulisemaid viise (nt usaldusfondide, LLC-de kaudu), kuid ma ei hakka siinkohal nendesse üksikasjadesse laskuma.

Kui kaua on praegune I võlakirja määr pärast ostu hea?

Nagu ma oma uues I võlakirja intressimäära postituses novembris rõhutasin:

Saate muutuva intressimäära 6 kuud alates väljastamise kuupäevast. Intressid liidetakse poolaasta kaupa. Näiteks 2021. aasta juulis ostetud I-võlakirjale oleks kuni 2022. aasta jaanuarini 3,54% APR, misjärel tõuseks intressimäär 7,12%ni. Järgmine kursimuutus toimub 2022. aasta juulis, mil hakkab kehtima 2022. aasta mai kurss.

Siin on diagramm täpsema teabega:

Kuidas osta I võlakirju Internetis

Kui teil on konto aadressil treasurydirect.gov ja olete linkinud rahastuspanga allika, on I Bondi ostuprotsess üsna lihtne (hoolimata sellest, et veebisait näeb välja väga primitiivne):

  1. Klõpsake vahekaarti “BuyDirect”.
  2. Jaotises “Hoiuvõlakirjad” valige “I-seeria”.
  3. Valige oma rahastamisallikas (peab juba olemas olema, kui olete varem ostnud) ja sisestage summa, mida soovite osta.
  4. Ostmine toimub ametlikult järgmisel tööpäeval ja uus number kuvatakse teie kontol pärast selle valmimist.

See on kõik. Kui ostate praegu 2022. aastaks 10 000 dollarit, on digitaalsete I võlakirjade ostmine aastaks tehtud. Kui hüpoteetiliselt ostsite järgmise I võlakirja emissiooni järgmise aasta jaanuaris, saate I võlakirja intressimäära, mis avaldatakse 1. novembril 2022 alates ostukuupäevast kuni 2023. aasta juulini.

Enne ostmist uurige põhjalikult, mida ostate, ja pange tähele varajase taganemise karistusi, väljastamise kestust, intressimäärade toimimist ja muid olulisi üksikasju ülalpool lingitud artiklites. See artikkel ei ole investeerimisnõustamine ja ma ei ole nõustaja – nagu alati, uurige ise.

sarnased postitused

Leave a Reply