2022. aasta maksutähtaeg, pikendus ja kõik maksuhooaja kuupäevad (2021. maksuaasta jaoks)

0
2022. aasta maksutähtaeg, pikendus ja kõik maksuhooaja kuupäevad (2021. maksuaasta jaoks)

Seda artiklit on värskendatud 2022. aasta maksuhooaja (2021. aasta maksu- ja kalendriaasta) jaoks. On jaanuar ja peale külmade külmade ja hooajaliste meeleoluhäirete teate, mida see tähendab – maksuhooaeg on kätte jõudnud. See artikkel käsitleb 2022. aasta maksuhooaja olulisi kuupäevi, sealhulgas maksude esitamise alguskuupäeva, maksutähtaega, pikendamise esitamise tähtaega, pikendatud tähtaega, hinnangulisi maksude tasumise tähtaegu ja palju muud (isegi mõne soodushinnaga maksutarkvara lõpus).

Millal on 2022. aasta maksude esitamise tähtaeg (2021. maksuaasta jaoks)?

IRS-i maksudeklaratsiooni esitamise tähtaeg on esmaspäev, 18. aprill 2022. See langeb paar päeva pärast tavalist maksutähtaega 15. aprill, mis langeb reedele. Kui tavapärane maksutähtaeg langeb nädalavahetusele (ka reedele) või pühale, lükatakse see tavaliselt järgmisele tööpäevale.

Maksude esitamise postitempel ja e-toimiku tähtaeg

18. aprilli maksutähtaeg ei viita sellele, millal IRS teie maksudeklaratsiooni kätte saab. Selle asemel viitab see maksudeklaratsiooni postitempli kandmise kuupäevale. Nii et kui saadate oma maksudeklaratsiooni 18. aprillil USPS-postiga ja IRS saab teie maksudeklaratsiooni pärast sel kuupäeval teie tagasisaatmist ei peeta hiliseks. Sama reegel kehtib ka e-maksude esitamisel. Kui esitate oma maksud e-posti teel, peate seda tegema ka 18. aprilliks.

Kas 2022. aastal pikendatakse maksutähtaega?

COVID-i väljakutsetega on viimastel aastatel maksutähtaega pikendatud, et anda maksumaksjatele ja valitsusele rohkem aega asjade kokkuleppimiseks. Riigid on viimastel aastatel eeskuju järginud. Maksuametilt pole ametlikku teadet tulnud, kuid ma ei eelda maksutähtaja pikenemist 2022. aastal. Võin näha, et mõned osariigid pikendavad oma tähtaegu. Värskenduste saamiseks vaadake siia tagasi.

Märkus: HSA osamakse tähtaeg ja IRA osamakse tähtaeg on samad, mis maksude tähtaeg

Pange tähele, et HSA sissemakse tähtaeg ja IRA sissemakse tähtaeg langevad samuti maksutähtajaga samale päevale. See tähendab, et pärast tegelikku maksu- ja kalendriaasta lõppu on teil maksu- ja kalendriaasta eest panustamiseks veel paar kuud. Kuni sama kuupäevani saate oma panustamiseks avada ka uusi kontosid, mis on säästjatele suurepärane uudis.

Millal on maksutähtaeg, kui ma olen riigist väljas?

Teie maksude esitamise tähtaeg ja maksetähtaeg, kui olete riigist väljas, on kolmapäev, 15. juuni 2022. Kui asute riigist väljas, on teil tavaliselt kaks kuud täiendavalt aega maksude deklareerimiseks (alates tavapärasest 15. aprillist). Selle hilisema kuupäeva jaoks sobivad järgmised:

  • Need, kes elavad väljaspool Ameerika Ühendriike ja Puerto Ricot ning põhitöökoht on väljaspool Ameerika Ühendriike ja Puerto Ricot või
  • Need, kes on sõjaväe- või mereväeteenistuses väljaspool Ameerika Ühendriike ja Puerto Ricot (lahingvööndis, kontingendioperatsioonis viibijatele või haiglaravil viibijatele kehtib täiendav leebus).

Kui kvalifitseerute riigist väljas olevaks, on teil endiselt õigus pikendada isegi siis, kui viibite füüsiliselt Ameerika Ühendriikides. Peate oma tagastamisele lisama avalduse, milles selgitatakse, milline kahest olukorrast kvalifitseerub teile pikendamiseks.

Maksupikendustaotluse esitamise tähtaeg

Kui te ei saa ühel või teisel põhjusel maksudeklaratsiooni esitada 18. aprilliks 2022 maksutähtajaks, võite taotleda IRS-i maksupikendust. Pange tähele, et ka pikendus peab olema postitempel 18. aprilliks.

Samuti peamine lahtiütlus – esitamise aja pikendamine ei ole tasumisaja pikendamine. Trahvi vältimiseks tasumisele kuuluvad maksud tuleb tasuda tavapärasel esitamiskuupäeval.

Kuidas esitada maksupikendust

Maksulaiendi esitamiseks peate täitma IRS-i vorm 4868. Pange tähele, et laienduse esitamine ei aita teid konksust välja, peate siiski tasuma kõik eeldatavad maksud 18. aprilliks. Kui te seda ei tee, võlgnete võlgnetavate maksude pealt intressi ja võib-olla ka trahvi.

Maksupikendus võimaldab teie saatmise tähtaega lihtsalt edasi lükata 1040 kõrval 6 kuud (4 kuud, kui olete riigist väljas). Kui olete maal, Pikendatud maksude esitamise tähtaeg on esmaspäev, 17. oktoober 2022 (tavaliselt 15. oktoober, kuid see langeb 2022. aasta laupäevale).

Millised on hinnangulised maksude tasumise tähtajad?

Kui teete lepingujärgse või füüsilisest isikust ettevõtja tulu teenimise tõttu hinnangulisi maksumakseid kord kvartalis, on 2022. aastal järgmised 4 kvartaalset arvestuslikku maksetähtaega:

Millal on maksude deklareerimise alguskuupäev?

Maksude esitamise alguskuupäev on sel aastal esmaspäev, 24. jaanuar 2022. Ajalooliselt on see olnud jaanuari 4. esmaspäev, kuid viimased aastad on COVID-i keerukuse tõttu viibinud. Maksudega saate hakata tegelema varem, kuid tarkvarafirmad hoiavad teie deklaratsioonid alles ega saa neid elektrooniliselt maksuametile e-vormingus esitada enne, kui maksude esitamise alguskuupäev. Paber maks tagastusi hakatakse töötlema samal ajal. Teie tagastust ei töödelda enne ja te saate raha tagasi alles pärast tagastamise töötlemist.

Soovitan mitte esitada deklaratsiooni varem kui maksude esitamise alguskuupäev, sest maksutarkvarafirmad värskendavad sageli oma tarkvara, et võtta arvesse IRS-i muudatusi.

Kas ma pean esitama maksudeklaratsiooni?

Teil võib tekkida küsimus: “Kas ma pean maksud esitama?”. See on õiglane küsimus. Võib esineda stsenaariume, kus te ei pea makse deklareerima, sealhulgas kui teie sissetulek on alla teatud miinimumsissetuleku piirmäära. Siiski võib isegi sellistel juhtudel olla kasulik deklaratsiooni esitamine, kuna teil võib olla õigus saada tagastatavat maksukrediiti.

Mis siis, kui esitan vale või mittetäieliku tagastuse?

Kui olete maksud juba esitanud, kuid avastasite hiljem, et teie deklaratsioon on vale või mittetäielik, saate IRS-ile muudetud maksudeklaratsiooni esitada järgmiselt. Võimalik, et peate esitama ka muudetud osariigi deklaratsiooni.

Millal ma oma raha tagasi saan?

Standardina on IRS eeldab, et vähem kui 21 päeva jooksul väljastatakse rohkem kui üheksa tagasimakset kümnest.

Uuem seadus nõuab aga IRS kuni veebruari keskpaigani hoidma tagasimakseid tulumaksusoodustust (EITC) või täiendavat lapse maksusoodustust taotlevate maksudeklaratsioonide puhul. Vastavalt muudatusele, mida Kongress nõuab ameeriklaste maksutõusude eest kaitsmise seaduses (PATH), on IRS peab säilitama kogu tagasimakse – isegi selle osa, mis ei ole seotud EITC ja ACTC-ga – vähemalt seni 15. veebr. See muudatus aitab tagada, et maksumaksjad saavad võlgnetava tagasimakse IRS rohkem aega pettuste tuvastamiseks ja ärahoidmiseks.

Samuti ei imestaks ma valitsuse sulgemise tõttu, kui sel aastal esineb mõningaid viivitusi.

Pärast esitamist saate alati kontrollida oma maksutagastuse olekut, et näha, kus teie tagasimakse on.

Kuhu peaksite oma maksud esitama?

Täiendavate soovituste saamiseks vaadake minu peagi muudetavat parimate maksude ettevalmistamise tarkvara ning parimaid ja odavamaid viise e-toimiku esitamiseks. Mõned minu lemmikud aastate jooksul (koos sidusettevõtete partnerluste allahindlustega) on järgmised:

  1. H&R Block: lingil tasulised versioonid 20% soodsamalt
  2. TurboTax: 20 dollarit või 30 dollarit allahindlust tasulistelt versioonidelt lingil
  3. TaxAct: tasuliste versioonide lingil 20% allahindlust
  4. TaxSlayer: tasuliste versioonide lingil allahindlus 35%+

Samuti soovitaksin maksude maksmise ajal tasuda makse Internetis, kuna see on kiirem, turvalisem ja usaldusväärsem.

Kas soovite rohkem nõuandeid maksude esitamiseks? Vaatan varsti üle oma maksustamise põhitõdede jaotuse.

Maksutähtaegade, pikendamise ja alguskuupäeva arutelu

  • Millal hakkate maksude tasumise ette valmistama?
  • Kas esitate sel aastal maksutähtaja pikendamise?
  • Kuidas teil sel aastal maksud ette valmistute ja esitate?

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply