2022. aasta maksuhooaja alguskuupäev (2021. aasta maksuaasta esitamiseks) on välja kuulutatud

2
2022. aasta maksuhooaja alguskuupäev (2021. aasta maksuaasta esitamiseks) on välja kuulutatud

IRS lihtsalt teatas et 2022. aasta maksude esitamise alguskuupäev (2021. aasta tuludeklaratsiooni esitamiseks) on esmaspäev, 24. jaanuar 2022. See on kooskõlas sellega, et maksude alguskuupäev on jaanuari 4. esmaspäev, kuid eelmisel aastal lükkus maksude alguskuupäev edasi. paar nädalat veebruarini COVID-i tekitatud keerukusega.

Mis on 2022. aasta maksuhooaja alguskuupäev?

IRS-i maksuhooaja algus on määratluse kohaselt maksude esitamise alguskuupäev. See on antud maksuhooaja esimene päev, mil IRS hakkab eelmise aasta maksudeklaratsioone vastu võtma ja töötlema. Tagastusi ei töödelda varem ja IRS lubab tagasimaksete töötlemiseks aega 3+ nädalat.

Kas 2022. aasta maksutähtaeg on hilinenud või seda on pikendatud?

Isegi selle hilinemisega ei ole praeguse seisuga 2022. aasta maksutähtaega edasi lükatud ega pikendatud. Praeguse seisuga jääb maksutähtaeg alles esmaspäeval, 18. aprillil 2022. Mäletate võib-olla, et COVID-19 tõttu pikendati 2 aastat tagasi maksude esitamise tähtaega, mis võimaldas maksumaksjatel esitada maksudeklaratsiooni 15. juuliks ilma peate esitama IRS-ile laienduse (see annab teile 6 kuud lisaaega). Ma ei arva, et näeme 2022. aastal sarnast maksude esitamise tähtaega, kuid see on kindlasti võimalik, eriti kuna COVID jätkab kiiret levikut.

Kas saate esitada maksudeklaratsiooni enne maksustamise alguskuupäeva?

Saate oma maksudeklaratsiooni tehniliselt täita enne maksuhooaja alguskuupäeva, kuid teie deklaratsiooni hoitakse töötlemiseks (kas IRS-i poolt, kui esitate otse või e-toimiku esitamiseks maksutarkvaraettevõtte poolt, kellele esitate) kuni maksustamise alguskuupäev. Teisisõnu ei saa teie deklaratsiooni töödelda enne maksuhooaja ametlikku alguskuupäeva.

Ma ei soovita deklaratsiooni esitada enne maksude alguskuupäeva, kuna maksuvormides ja maksutarkvaras võib esineda mitmeid hilinenud muudatusi, mis võivad teie deklaratsiooni mõjutada. Samuti pole varasemast esitamisest kasu.

Märkus neile, kes taotlevad EITC-d või täiendavat lapse maksukrediiti

Need, kes taotlevad teenitud tulumaksu soodustust (EITC) või täiendavat lapse maksusoodustust (ACTC), võivad näha tagasimakse viivitust PATH-seadusest tulenevate reeglite muudatuste tõttu. PATH-seaduse kohaselt ei saa IRS väljastada EITC-d või ACTC-d tagasimakseid enne veebruari keskpaika. Seadus näeb ette selle lisaaja, et aidata IRS-il peatada petturlike tagasimaksete ja nõuete esitamine, sealhulgas identiteedivarastele. IRS eeldab märtsi esimesel nädalal tagasimakset paljudele EITC ja ACTC maksumaksjatele, kui nad esitavad elektrooniliselt otsedeposiidi ja maksudeklaratsioonidega pole probleeme.

Kust saab alustada maksude deklareerimist?

Saate alustada deklaratsiooni esitamist maksutarkvara ettevõtetele või otse IRS-ile igal ajal, sealhulgas praegu. Vaatan peagi üle oma parimate maksude ettevalmistamise tarkvara ning parimate ja odavamate viiside e-toimiku loendid. Mõned minu lemmikud aastate jooksul (koos märkimisväärsete eksklusiivsete allahindlustega sidusettevõtete partnerlustest) on järgmised:

  1. H&R Block: tasuliste versioonide lingil 20%+ allahindlus
  2. TurboTax: $ 20 või $ 30 alla lingil (olenevalt tasulisest versioonist)
  3. TaxAct: tasuliste versioonide lingil 20% allahindlust
  4. TaxSlayer: tasuliste versioonide lingil allahindlus 35%+
sarnased postitused

Leave a Reply