2022. aasta 9 parimat tervisehoiukonto (HSA) pakkujat

0
2022. aasta 9 parimat tervisehoiukonto (HSA) pakkujat

Kui teil pole head HSA konto pakkujat, pole kunagi olnud paremat aega oma HSA raha uude teisaldamiseks. HSA vahendid on kaasaskantavad, mis tähendab, et saate need igal ajal uuele kontole teisaldada. Selles artiklis vaadeldakse minu värskendatud uuringuid ja valitakse välja parimad HSA kontod 2022. aastal, mis on üksikisikutele ja peredele saadaval (väljaspool tööandja toetatud pakkumisi).

Lively ja Fidelity sisenemine tervise säästukonto (HSA) ruumi, millest igaüks pakub väga konkurentsivõimelisi pakkumisi, on kaasa toonud selle, et mitmed teised administraatorid on oma tasusid alandanud ja investeerimisvõimalusi parandanud, nii et see artikkel on iga-aastane uus artikkel. minu valik HSA parimate kontode jaoks, et aidata teil 2022. aastal üle minna.

HSA-de eelised: parim tervishoiukulude konto

Miks koostada ja säilitada parimate HSA kontode loendit? Olen varem märkinud, et HSA on minu valik parima pensionikonto jaoks (tööandja rahalised vahendid kõrvale jätta), lisaks sellele, et see on parim tervishoiukulude konto. Miks on HSA-d parimad? Siin on vaid mõned põhjused.

 1. HSA-d pakuvad ainulaadset kombinatsiooni maksuvabadest maksueelsetest sissemaksetest ja maksuvabad väljamaksed kvalifitseeritud ravikulude (QME), tööandjate sissemaksete ja kasvu kaudu investeeringute kaudu. Teisisõnu, kvalifitseeritud ravikulude puhul ei maksustata teid, kui raha kantakse sisse või võetakse HSA-st välja!
 2. HSA maksimaalne sissemakse on märkimisväärne – 3650 dollarit üksikisiku kohta ja 7300 dollarit pere kohta 2022. aastal. See on väga märkimisväärne summa maksusääst!
 3. HSA konto sissemaksed liiguvad täielikult aastast aastasse (erinevalt FSA-dest). Teisisõnu, HSA fondid ei ole “kasutage seda või kaotage see”.
 4. Oma raha suurendamiseks saate teha ühekordse IRA ülemineku HSA-le.
 5. Kui teil on HDHP-d HSA-ga sponsoreerinud tööandja, võite saada HSA boonussoodustusi.
 6. Olete oma HSA konto omanik ja teie tööandja ei saa teilt raha ära võtta.
 7. HSA-d on kaasaskantavad. See tähendab, et saate HSA-d kaasa võtta ühelt tööandjalt teisele või isegi füüsilisest isikust ettevõtjale.
 8. Saate HSA kontodelt pensionile jäädes raha välja võtta sarnaselt IRA-ga, ilma karistuseta ja mis tahes põhjusel alates 65. eluaastast.
 9. HSA-del ei ole pensionieas nõutud miinimumjaotusi, nagu seda teevad IRA-d.
 10. HSA-sid saab nüüd kasutada käsimüügiravimite, naiste hügieeni- ja menstruaalhooldustoodete ning teletervise eest tasumiseks – lisaks kõikidele varasematele kvalifitseeritud ravikuludele, nagu arstivisiidid, retseptiravimid ja palju muud.

Pidage meeles, et HSA-le juurdepääsu saamiseks ja seejärel sellesse panuse jätkamiseks peab teil olema HDHP. Saate HSA-st igal ajal kvalifitseeritud ravikulude eest ilma trahvideta välja astuda. HSA-de kohta lisateabe saamiseks vaadake ülaltoodud linke ja täielikku teavet IRS HSA juhised.

Väljakutse HSA-dega

HSA-de väljakutse seisneb aga selles, et paljud suured finantsvaldkonnas tegutsejad (nt suuremad pangad ja investeerimismaaklerid) ei kuulu HSA-sse. Kahjuks on paljudel HSA administraatoritel navigeerimiseks ka tasude rägastik. Kui jääte jänni vale HSA konto pakkujaga, võib see teie konto saldot tõesti kahjustada. Nagu enamiku asjade puhul, tasub kindlasti ka poes käia. Selles artiklis teen mõned raskused, et saaksite alustada.

HSA turg on endiselt noor, kuid kiiresti kasvav. HSA-d on tervisekindlustuse ja investeerimismaailmas üsna uued. Nad asutati alles 2003. aastal. 2008. aastal oli see ainult umbes 6 miljonil ameeriklasel. Kuid sellest ajast alates on see arv rohkem kui neljakordistunud ja neid on praegugi 31 miljonit HSA kontod Ameerika Ühendriikides.

HSA kontosid saab alustada pankades, maaklerites, krediidiühistutes ja isegi kindlustusfirmades. Iga ettevõtet, mis pakub HSA-d, nimetatakse “administraatoriks” või “halduriks”. HSA-d olid algselt mõeldud tagasihoidlike sissemaksete jaoks palgaarvestuse kaudu, millele järgnesid sagedased väikesed väljamaksed. Seetõttu alustasid enamikku pangad ja krediidiühistud ja haldavad neid siiani, mis muudab investeerimise keeruliseks, kuna enamikul pankadel ja krediidiühistutel pole oma investeerimisplatvormi. Kuid hea uudis on see, et te pole lukustatud.

Milliseid kriteeriume parimal HSA kontol otsida?

HSA kontohaldureid on palju rohkem kui IRA kontoadministraatoreid. See muudab parima HSA konto leidmise väga keeruliseks. Enamik HSA kontosid on pankade kaudu ja väga vähesed neist võimaldavad teil investeerida oma sääste millessegi väljaspool oma rahaturukontosid, CD-sid ja muid ettevõttesiseseid finantstooteid. Ja kuna pankade intressimäärad on nii madalad kui viimastel aastatel, on need tootlused väga väikesed. Kahjuks ei paku enamik veebimaaklereid HSA konto võimalust.

Mis puutub asjasse, siis siin on asjad, mida peaksite HSA konto valimisel otsima.

 1. Deebetkaart: kas HSA-l on lihtne deebetkaart kaasas HSA-abikõlblikud kvalifitseeritud ravikulud jälgimine? Parimad HSA kontod teevad seda.
 2. Seadistustasud: kas on seadistus- või avamistasud? Kui jah, siis otsi mujalt. Selles parimate kontode loendis ei ole ühtegi HSA kontot, millel on seadistus- või avamistasud.
 3. Hooldustasud: kas HSA konto tasud on nullilähedased või väga minimaalsed? Paljude aastate jooksul olid enamikul HSA-del väga kõrged tasud, sealhulgas aasta- või igakuised hooldustasud. Kõrgete tasudega inimesed sellesse nimekirja ei kuulu.
 4. Säästud, investeerimine või mõlemad: Kas HSA-l on ainult säästu-ja kuluta kogumiskonto või ka investeerimiskonto? Parimatel HSA kontodel on mõlemad. Kui te ei saa investeerida osa oma vahenditest suurema tootlusega investeeringutesse, nagu teeksite 401K või IRA puhul, vähenevad teie HSA sissemaksed võrreldes tervishoiu kõrge inflatsiooniga igal aastal. Samuti tahan märkida, et kuna kõikidel HSA kontodel on säästukonto võimalus ja säästumäärad peaaegu kõigil on nullilähedased, kuna intressimäärad on hetkel nii madalad, siis säästumäärade oskus ei mõjutanud minu parim HSA kontode edetabel sel aastal.
 5. Iseseisev maaklertegevus või hallatavad fondid: kui HSA pakub investeerimiskontot, kas teil on valida vaid väikese nimekirja hallatavatest fondidest? Siin on eelistatavam isejuhitav maaklerikonto valik, nii et saate valida madalate kuludega valikuid võrreldes kõrgete tasudega rahaliste vahenditega kinnijäämisega.
 6. Investeerimistasud: kui HSA pakub investeerimisvõimalust, siis millised on investeerimistasud, samuti nende fondide jooksvad kulusuhted, mille vahel peate valima? Mida madalamad tasud, seda parem.
 7. Maine: kas pank, krediidiühistu, maakler või muu HSA administraator on hea mainega ja kas neil on head klientide arvustused?

Parimad HSA kontod

Ülalloetletud kriteeriumide alusel olen reastanud oma valikud parimate HSA kontode jaoks allolevas tabelis ja pakkunud oma parimad üldised, parimad investeerimis- ja säästmisvõimalused.

Parim HSA konto üldiselt: elav

Lively on minu valik #1 parimaks HSA kontoks. Oma madalate (0 dollarit hooldustasu) ja mitmete investeerimisvõimalustega (lisatasudeta isejuhitav maaklerkonto TD Ameritrade’i või Deveniri hallatava fondi kaudu) on need suurepärane valik kõigile. Lively on 100% keskendunud HSA-dele kui ettevõttele ning nende veebisait ja tugi on väga läbipaistev, üksikasjalik ja tundlik – HSA valdkonnas haruldus.

Parim HSA konto investeerimiseks: elav ja truudus (lips)

Elav (TD Ameritrade kaudu) ja Truudus mõlemad pakuvad oma HSA-dele isejuhtivaid maaklerikonto võimalusi ilma täiendavate haldustasudeta. Nii eelistan ma investeerida, kuna see annab kõige isiklikuma valiku ja potentsiaali kõige madalamate kogutasude jaoks (kõik HSA pakkujad on standardsed fondi kulutasud). Mõlemad maaklerid pakuvad laia valikut aktsiaid, võlakirju, ETF-e ja investeerimisfonde, mille vahel on nende vastavatel platvormidel kauplemistasud 0 dollarit.

Parim HSA konto säästmiseks (mitteinvesteerimine): Lake Michigan Credit Union

The Lake Michigan Credit Union HSA on minu valik parima HSA konto jaoks koos säästukonto valikuga. Kuigi intressimäärad on praegu kõikjal ajalooliselt madalad, pakub Lake Michigan Credit Union kui tugeva bilansiga krediidiühistu, mis suunab säästud klientidele, ühesid krediidiühistute või pankade konkurentsivõimelisemaid intressimäärasid. Nende investeerimiskonto valikud ei muuda neid investoritele parimaks valikuks, kuid kui kavatsete lasta oma vahenditel hoida ainult sääste, on need parim valik.

Parimad HSA kontod: 9 parima pakkuja jaotus

Kas saate HSA kontot vahetada? Või teil on mitu HSA kontot?

Kui ma esimest korda HSA-sse registreerusin, mõtlesin, kui abielus ma konkreetse HSA kontoga oleksin. Kas ma saaksin vahetada, kui mulle minu oma ei meeldi, täpselt nagu IRA puhul? Kas mul võib olla rohkem kui üks konto? Sellest ajast alates olen ma sellel teemal palju uurinud.

Kui teie või teie tööandja olete valinud kehva HSA kontoadministraatori, on hea uudis see, et te pole temaga ummikus. Nii nagu IRA-de puhul, saate vahetada, kui te pole oma administraatori eeskirjade ja tasudega rahul. HSA-sse panustav isik ei ole kohustatud oma tööandja toetatavasse HSA-sse sissemakseid tegema. Ja saate panustada HSA-sse väljaspool tööandja palgaarvestuse mahaarvamisi. Tööandjad võivad siiski nõuda, et otsesed palgamaksed tehakse ainult nende sponsoreeritud HSA plaani.

Teil võib olla rohkem kui üks HSA konto. Ja kui teile ei meeldi, saate kontode vahel ülekandeid teha. Täielikke HSA ülekandeid või osalisi HSA vahendite ülekandeid saab igal ajal algatada, avades enda valitud HSA pakkuja juures uue konto.

Parima HSA konto pakkuja arutelu:

 • Kes on teie praegune HSA kontoadministraator ja millised on nende tasud, eeskirjad ja investeerimisvõimalused?
 • Kas olete oma HSA kontole investeerinud?
 • Mis on teie valik parima HSA konto jaoks?

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply