2021. ja 2022. aasta föderaalse vaesuse taseme (FPL) juhised

0
2021. ja 2022. aasta föderaalse vaesuse taseme (FPL) juhised

Igal jaanuaril Ameerika Ühendriigid Tervishoiu ja inimteenuste osakond avaldab oma iga-aastase värskenduse USA sissetulekute vaesuse vähendamise juhistele (mida tavaliselt nimetatakse ka “föderaalseks vaesuse tasemeks” või “FPL”). Iga-aastased kohandused kajastavad muudatusi Tarbijahinnaindeks (CPI), tavaline inflatsiooni mõõt (ja tavaliselt tõuseb). Need uuendused on avaldatud 2022. aastaks – ja aastane kasv on ligikaudu 4,5%.

Kui teenite palju raha, võib see tunduda teile ebaoluline. Siiski on suur võimalus, et mingil hetkel teie elus võib see muutuda. Ja isegi kui see pole teie jaoks kunagi asjakohane, on suur tõenäosus, et see võib olla teie elus kellegi jaoks asjakohane. Kõik peaksid USA föderaalse vaesuse taseme (FPL) suunistega vähemalt ebamääraselt tundma, kuna vähemalt 31 föderaalprogrammi kasutab neid (või mitut programmi) abikõlblikkuse nõuete ja abi määramiseks. Lisaks kasutavad neid ka paljud riiklikud ja kohalikud programmid.

Mõned neist programmidest, sealhulgas Taskukohase hoolduse seadus (teise nimega “Obamacare”), on toetus- või abikaljud, mis tähendab, et kui teenite kindlaksmääratud summast rohkem, võib teie lisamaksukrediit või muu abi järsult väheneda või üldse kaduda. Kui te ei tea neid kaljulävesid, võib see teile või teie lähedastele maksta sõna otseses mõttes tuhandeid dollareid.

Lisaks ACA-le sisaldab väike valim laialdaselt kasutatavatest föderaalprogrammidest, mis kasutavad föderaalse vaesuse taseme juhiseid (või mõnda neist):

2021. aasta föderaalse vaesuse taseme (FPL) juhised

2021. aasta föderaalse vaesuse taseme (FPL) juhised sõltuvad teie leibkonna inimeste arvust ja teie elukohast (Alaska ja Hawaii erinevad ülejäänud 48 osariigist + DC). Juhised on järgmised.

Oluline on märkida, et Föderaalregistri osariigid,

See teatis ei anna mõistete “sissetulek” või “perekond” definitsioone, kuna vaesussuuniseid kasutavates programmides on need mõisted märkimisväärselt erinevad. Iga programmi reguleerivad õigusaktid määratlevad need tingimused ja määravad kindlaks, kuidas programm vaesuse vähendamise suuniseid rakendab. Juhtudel, kui õigusaktid või määrused neid määratlusi ei kehtesta, vastutab programmi haldav või rahastav üksus selliste mõistete nagu “sissetulek” ja “perekond” määratlemise eest. Seetõttu tuleks sellised küsimused nagu neto- või brutotulu, arvestatud või välistatud sissetulek või leibkonna suurus suunata programmi haldavale või rahastavale üksusele.

Teisisõnu, igas föderaalprogrammis ei ole ühtset korrigeeritud brutotulu (AGI) ega muudetud korrigeeritud brutotulu (MAGI) määratlust, sest miski pole kunagi lihtne.

2022. aasta föderaalse vaesuse taseme (FPL) juhised

Värskendatud 2022. aasta föderaalse vaesuse taseme (FPL) juhised on järgmised:

Föderaalne vaesuse tase ja taskukohase hoolduse seadus

ACA FPL

The Taskukohase hoolduse seadus (teise nimega “Obamacare”) nõuab oma jaotist, kuna paljud programmi osad (sealhulgas Medicaid Expansion ja CHIP) on nii tihedalt seotud föderaalse vaesuse taseme kordajatega. Need kordused on olulised, eriti kui määratakse ACA Premium maksukrediit Tervisekindlustusturu plaanide summad saidil healthcare.gov ja seotud osariigi plaanid.

  • 138% = Medicaidi ja CHIP-i maksimaalne sissetulek osariikides, mis laiendasid Medicaidi taskukohase hoolduse seaduse rakendamise osana (mõned osariigid võivad erineda)
  • 100% – 250% = ravikindlustusturult ostetud hõbeplaanide kulude jagamise vähendamise toetuste abikõlblikkuse vahemik
  • 100% – 400% = ravikindlustusturu plaanide ACA lisatasu maksukrediidi sobivusvahemik

Summade arvutamiseks korrutage FPL-i sissetulekute summad nende kordajatega (nt 138% = 1,38X).

ACA puhul pange tähele, et need summad põhinevad teie leibkonna modifitseeritud korrigeeritud brutotulul (MAGI) (teie + vajadusel abikaasa). ACA lisatasu maksukrediidi kohta lisateabe saamiseks vaadake juhised IRS-i vormile 8962 lisateabe saamiseks. Peate täitma Vorm 8962 et taotleda ACA lisatasu maksukrediiti. ACA kohta lisateabe saamiseks vaadake minu ACA avatud registreerimise artiklit ja minu tervisekindlustusvõimaluste jaotust äsja kindlustamata isikutele.

Seonduvad postitused:

sarnased postitused

Leave a Reply